- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Finał XIX edycji Dnia Jesiennego Liścia (zdjęcia)

W niedzielne przedpołudnie 5 grudnia na targowisku "Mój Rynek" przy ul. Jagiełły w Biłgoraju odbył się Mikołajkowy Kiermasz dla Mateuszka Feręca. Były słodkości, przysmaki, gorące dania oraz ozdoby. W świąteczny nastrój uczestników tego wydarzenia wprowadził mikołaj, który wręczył grzecznym dzieciom prezenty.

- Reklama -

Galeria fotografii (98 zdjęć) 

mr-1000x200px

Teresa Bogdanowicz-Bordzań, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Biłgoraju (nagranie audio):

W tym roku chcemy wesprzeć Mateuszka Feręca z Biłgoraja. Akcję rozpoczęliśmy już w październiku poprzez licytacje internetowe. Udało się nam uzbierać 43 tys. zł. Z kiermaszu ciast zorganizowanego przy szkole przez rodziców i uczniów pozyskaliśmy ponad 9 tys. zł, a jedna z klas w ciągu 1 dnia w czasie zajęć edukacyjnych zebrała ponad 4,5 tys. zł. Ponieważ jest pandemia, nie mogliśmy zaprosić społeczności Biłgoraja do budynku szkoły. Zdecydowaliśmy, że na mikołajki zorganizujemy finał akcji na zewnątrz. Było mnóstwo ludzi i wielka radość. Jestem głęboko wzruszona, bo mieszkańcy Biłgoraja potrafią pomagać z wielkim oddaniem i sercem. Jestem bardzo wdzięczna rodzicom, ponieważ od tygodnia przygotowywali to wszystko. Jest to akcja, która bardzo mocno buduje wiarę w człowieka, wiarę w to, że można czynić cuda, a więc można pomagać dziecku, które tej pomocy potrzebuje. Z całego serca i gorąco dziękuję w imieniu całej społeczności szkolnej za to dobro, które jest dzisiaj naszym udziałem, a dobro powraca – podsumowała Teresa Bogdanowicz-Bordzań, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 im. Ks. J. Twardowskiego w Biłgoraju.

Do tej pory podczas osiemnastu edycji Dnia Jesiennego Liścia udało się łącznie uzbierać niemal 690 tysięcy złotych. Cały dochód z tegorocznego przedsięwzięcia przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację  Mateuszka Feręca z Biłgoraja. O chłopcu, który cierpi na wiele schorzeń, pisaliśmy w artykule Potrzebna pomoc dla Mateuszka (kliknij tutaj).

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

red

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.