- Reklama -

- Reklama -

Dodatek osłonowy (wniosek do pobrania). Sprawdź warunki. Nie każdy go dostanie

Od początku stycznia można składać już wnioski o dodatek osłonowy 2022. Jest to dodatek do prądu, o który można się ubiegać. Gdzie składać wniosek o dodatek osłonowy? – W miejscowym Ośrodku Pomocy Społecznej.

- Reklama -

Gdzie składać wniosek o dodatek osłonowy?

W Biłgoraju obsługą formalności związanych z tym zadaniem zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Biłgoraju mieszczący się przy ul. T. Kościuszki 13. Tam też można składać wnioski o dodatek osłonowy 2022.

Dodatek osłonowy – to dodatek do prądu 

W celu zrekompensowania wzrostu kosztów energii elektrycznej, cen gazu i żywności w ramach Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej został wprowadzony dodatek osłonowy. Wsparciem objętych zostanie blisko 7 milionów gospodarstw domowych, których przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwach jednoosobowych lub 1500 zł na osobę w gospodarstwach wieloosobowych.

Czytaj także: Kto powinien złożyć PIT 2. Nowy Ład może przestać być korzystny bez tej deklaracji. Złóż, aby nie stracić.

Wnioski o dodatek osłonowy 2022. Kiedy składać? 

Wnioski o dodatek osłonowy mieszkańcy mogą składać w dowolnym terminie, maksymalnie do 31 października 2022 r. Jeżeli wniosek wpłynie do 31 stycznia 2022 r., wypłata dodatku zostanie realizowana w dwóch równych ratach, tj. do 31 marca i do 2 grudnia. Osoby, które nie złożą wniosku do końca stycznia, nadal będą mogły ubiegać się o wsparcie. W tym przypadku wypłata 100% dodatku zostanie zrealizowana niezwłocznie, maksymalnie do 2 grudnia 2022 r.

Czytaj także: Zmiany w podatkach a świadczenia z ZUS oraz Złóż wniosek na Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

Dodatek osłonowy (wniosek do pobrania)

Poniżej znajduje się wniosek o dodatek osłonowy do pobrania wraz ze wskazówkami jak należy go uzupełnić.

Red. 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.