- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ciasta „pomogły” Kubusiowi. Zebrano prawie 14 tys. zł

Przez całą niedzielę 3 kwietnia w dwóch biłgorajskich parafiach pw. św. Jana Pawła II w oraz pw. Chrystusa Króla trwały kiermasze ciast na rzecz chorego Kuby. Chłopiec cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną mukopolisacharydozę IVA. Dzięki "słodkiej akcji" na jego rehabilitację udało się zebrać prawie 14 tys. zł.

- Reklama -

O chorobie chłopca z Aleksandrowa pisaliśmy w artykule pt. Potrzebna pomoc dla Kuby (kliknij tutaj). Chętnych na ciasta nie brakowało. Podczas słodkiej akcji dla Kubusia przed kościołem pw. św. Jana Pawła II zebrano 6383 zł, natomiast przed kościołem parafialnym pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju udało się zebrać 7399 zł. Łącznie zebrano kwotę 13 782,8 zł, która zasiliła konto zbiórki dla Kubusia Osucha.

urząd MArszałkowski projekt

Bez wolontariuszy nie byłoby tego kiermaszu. Wielu z nich wstało w niedzielę bladym świtem, aby potem przez kilka godzin z energią pomagać w kiermaszu. Dziękujemy księżom proboszczom z Biłgoraja, dzięki którym mogły odbyć się przy kościołach kiermasze – mówi Marzena Banach, organizatorka przedsięwzięcia.

Podziękowania do wszystkich ludzi o dobrym sercu na profilu społecznościowym kieruje osobiście Kubuś (poniżej film).

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 Podziękowania należą się szczególnie dla ks. proboszcza Józefa Flisa, ks. proboszcza Józefa Michalika, mieszkańców Biłgoraja, osób, które nas wsparły.  Na los Kubusia nie pozostała obojętna społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju, dlatego dziękujemy dyrektorowi szkoły Marianowi Kurzynie, Ewie Madejek, Edycie Borowiec. Wspomogli nas również: Szkoła Podstawowa w Korytkowie Dużym, KGW w Pisklakach, KGW w Szostakach, KGW Korchowianki, KGW w Majdanie Starym, KGW w Lipinach Dolnych, Samorządowy Zespół Szkolny im. Dzieci Zamojszczyzny w Biszczy, KGW z Wólki Biskiej, Szkoła Podstawowa w Woli Dereźniańskiej, KGW Zaorendzianki, Piekarnia Cukiernia Kotowski – Jamińscy, Cukiernia z Tradycją – Kulanica Marian, KGW z Lipowca, SASS Biłgoraj – Usługi Budowlane Remonty Brukarstwo – piszą organizatorzy. Sprzedażą słodkości zajęli się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Sługi Bożego Księdza Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.