- Reklama -

- Reklama -

Chcą pomóc Szymonkowi z Korczowa

Już w najbliższą niedzielę na placu targowiska przy ul. Jagiełły odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Szymona Małka. Każda pomoc jest na wagę złota.

- Reklama -

Z pomocą dla Szymona Małka z Korczowa ruszyło już bardzo wiele osób i organizacji. 13 czerwca odbędzie się zbiórka pieniędzy podczas wyprzedaży garażowej w Biłgoraju. Zebrane środki będą przeznaczone na rehabilitację chorego chłopca.

– Już w tę niedzielę 13 czerwca podczas wyprzedaży garażowej będzie prowadzona zbiórka pieniędzy dla Szymonka Małka. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Biłgoraja i okolic do wsparcia tego młodego dżentelmena na rehabilitację – mówi Aleksandra Ardylewska, organizatorka zbiórki.

Na placu targowiska przy ul. Jagiełły od godz. 12 do godz. 15 potrwa kiermasz pluszaków. Nie będzie ceny minimalnej zabawek, każdy będzie mógł dać tyle ile będzie uważał, jednocześnie cała kwota trafi na rzecz chorego dziecka.

- Reklama -

– Dla młodego Szymona każda nawet najmniejsza pomoc finansowa bardzo się przyda – dodaje organizatorka zbiórki.

Szymonek to dwuletni mieszkaniec Korczowa (gm. Biłgoraj), który od urodzenia zmaga się z rzadką chorobą genetyczną zwaną zespołem Lowe’a. Pomimo młodego wieku chłopczyk jest już po kilku operacjach oczu, które nie są jego jedynym problemem zdrowotnym. Oprócz tego boryka się z obniżonym napięciem mięśniowym, co wymaga stałej rehabilitacji. Dodatkowym schorzeniem są zmiany nerkowe (zwapnienie w nerkach). Rodzice Szymonka proszą o wsparcie, ponieważ koszty wizyt u specjalistów oraz leczenia i rehabilitacji synka są bardzo duże i przekraczają ich możliwości finansowe.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.