- Reklama -

Atrakcje zalewu Biszcza-Żary

Chociaż w kalendarzu mamy dopiero początek lata, pogoda nas rozpieszcza tropikalnymi upałami. Zachęca to wiele osób do wypoczynku nad wodą.

Od kilku lat jednym z popularnych miejsc rekreacji jest zbiornik wodny Biszcza-Żary. Parking, gastronomia i atrakcje nad wodą sprawiają, że obiekt ten jest bardzo często odwiedzany przez miejscowych i turystów. Chcąc jednak skorzystać z uroków wypoczynku nad wodą, musimy liczyć się z pewnymi kosztami. Wjazd na obiekt jest płatny, a opłaty pobierane są od czerwca do września. Za każdy motocykl i motorower – 3 zł, za samochód osobowy – 5 zł od poniedziałku do czwartku, a 7 zł od piątku do niedzieli oraz w święta. Kierowcy samochodów osobowych z przyczepami zapłacą 10 zł, za samochody dostawcze i autobusy trzeba zapłacić przy wjeździe 15 zł. Jest także zniżka dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Przy wjeździe na zbiornik wodny zapłacą oni tylko 5 zł.

A jakie atrakcje czekają na plaży? Do dyspozycji wypoczywających jest wiata wielofunkcyjna, toalety, parkingi. Jest tu strzeżone kąpielisko w miesiącach lipiec i sierpień czynne codziennie od 10.00 do 18.00. Miłośnicy sportów wodnych mogą skorzystać z lekcji szkoły windsurfingu SpartaSurf (nauka pływania, wypożyczalnia sprzętu), wodnego toru przeszkód w Parku wodnym WATER SHOW czy zjeżdżalni wodnej o długości ślizgu około 80 m.b. Przy zbiorniku Biszcza-Żary działają także trzy wypożyczalnie rowerków wodnych łącznie wyposażonych w około 50 rowerków, do dyspozycji są również kajaki i łodzie. Wypoczywającym swoje usługi proponuje także dyskoteka SUNSET z kompleksem gastronomicznym, gdzie dyskoteki w sezonie letnim odbywają się od czerwca do sierpnia. Są bar Przystań i bar Perełka. Można skorzystać z domków letniskowych „Ośrodka Wypoczynkowego Perełka”. W każdym jest osiem miejsc noclegowych, plac zabaw, miejsce do grillowania, bezpłatne kajaki.

- Reklama -

Niestety, jeden z dotychczasowych obiektów nie świadczy już swoich usług nad zalewem. WakeShock zakończył swoją działalność. W 2017 r. firma rozwiązała umowę z wójtem gminy Biszcza i przeniosła się w inne miejsce.

Zbiornik Biszcza-Żary jest wybudowany i utrzymywany przez samorząd gminy. W 2017 r. obiekt przyniósł dochód w wysokości 151 523 zł. Jego utrzymanie kosztowało gminę 130 900  zł.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.