- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zmarł Bolesław Szymanik

- Reklama -

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci Bolesława Szymanika, wieloletniego prezesa Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny, wiceprezesa Towarzystwa Opieki nad Majdankiem, członka Rady Muzeum przy Państwowym Muzeum na Majdanku, kombatanta, aktywnego działacza społecznego, organizatora wielu wydarzeń historycznych, szczególnie poświęconych pamięci i ofiarom tragedii II wojny światowej (m.in. rocznic likwidacji obozu w Zwierzyńcu).
Prywatnie Bolesław Szymanik był kochającym tatą i dziadkiem. Zmarły pozostawił po sobie wiele bezcennych, osobistych wspomnień, które pozostaną na zawsze w naszej pamięci. Pozostawił także wielką naukę i świadectwo swojego życia oraz liczne artykuły, publikacje, wywiady. Przemawiając do młodzieży, zawsze na zakończenie życzył, aby nigdy nie spotkała ich tragedia wojny.
Bolesław Szymanik zmarł w wieku 83 lat w sobotę 21 listopada 2020 roku w Biłgoraju, z którym związał swoje życie. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 26 listopada 2020 o godzinie 14.30 w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju. Po Mszy świętej urna z prochami zmarłego zostanie odprowadzona na cmentarz przy ul. Lubelskiej.

- Reklama -

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.