- Reklama -

Zgłoś się po bezpłatną maseczkę ochronną

Od najbliższego czwartku 16 kwietnia w życie wejdzie obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Bezpłatne maseczki ochronne dla mieszkańców Biłgoraja rozdawane były dziś w Urzędzie Miasta w Biłgoraju w godzinach pracy urzędu. Kolejna partia do rozdysponowania będzie w najbliższy wtorek tuż po Świętach Wielkanocnych.

W ramach tej akcji w piątek 10 kwietnia mieszkańcom Biłgoraja wydane zostało w sumie około 1000 sztuk maseczek ochronnych. Następna dostawa maseczek będzie miała miejsce najprawdopodobniej we wtorek 14 kwietnia w godzinach popołudniowych. Do rozdysponowania będzie ich ok. 2000 sztuk.

- Reklama -

– W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkanek i mieszkańców Biłgoraja Urząd Miasta podjął decyzję o zakupie ochronnych maseczek, które mogą być stosowane w ramach ochrony przed zarażeniem wirusem SARS-Cov-2. Maseczki są już dostępne w urzędzie miasta i będą rozdawane mieszkańcom bezpłatnie w ilości maksymalnie po 2 maseczki na każdą osobę. W związku z powyższym zapraszamy mieszkańców Biłgoraja, w godzinach pracy urzędu po odbiór maseczek. Maseczki są zaopatrzone w instrukcję użytkowania, nadają się do prania, ale nie należy ich prasować. Dziękujemy biłgorajskim przedsiębiorcom za szybką realizację usługi wykonania i zapakowania maseczek. Zróbmy wszystko, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa SARS-Cov-2 – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta Biłgoraj.

- Reklama -

5 Komentarze
 1. xxx mówi

  Prosimy zeby stanąc z maseczkami np. na parkingu koło piekarni Aniołek, pd SDH tam tez dużo ludzi pracuje i daleko biec pod UM po maseczkę

 2. MF mówi

  To wtopa. Ogłaszanie maseczki dla wszystkich a potem brak. Dlaczego nie kupiono porządnych maseczek z atestem? Nie oszczędzajmy na zdrowiu. Seniorzy całe życie płacili podatki i dzisiaj powinni dostać maseczki z atestem.

 3. Kacpelek mówi

  Bez przesady. Odległość była zachowana, ludzie stali razem w grupie, do środka też nie wchodzili razem. Jaki inny sposób przekazania byłby dobry? Chodzenie od domu do domu i pytanie, chcecie maseczkę? Czy może pocztą do każdego mieszkańca?

 4. Dajana84 mówi

  Fajna inicjatywa, uważam że maseczki powinny trafić głównie do seniorów.
  Szkoda że maseczki kiepskiej jakości z fizeliny, słaba ochrona niestety przed wirusem.
  Na plus na pewno to że pakowane pojedynczo. Dobrze za Urząd Miasta się stara i wykonuje takie kroki bo to dla dobra nas wszystkich. Pozdrawiam

 5. Mariusz mówi

  Ludzie opanujcie się. Dzisiaj szybko zabrakło maseczek a ludzie ryzykowali będąc w tłumie przed urzędem. Miasto robi bardzo źle. Gromadzi was w jednym miejscu. To ryzyko zarażenia. Burmistrz Rosłan niech bierze Przykład ze Stalowej Woli. Tam maseczki dawane są do skrzynek! Nie ryzykujmy zdrowia!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.