- Reklama -

- Reklama -

Zamiast oddziału ratunkowego będzie basen i boisko

Wczoraj podczas XXXVI sesji Rady Powiatu w Biłgoraju radni podjęli uchwałę zmieniającą przeznaczenie środków finansowych dotyczących utworzenia szpitalnego oddziału ratunkowego i lądowiska dla helikopterów na remont biłgorajskiego basenu oraz inwestycję w boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

- Reklama -

O pozyskaniu środków finansowych przez władze powiatu na budowę szpitalnego oddziału ratunkowego i lądowiska dla helikopterów pisaliśmy w artykule pt. Będzie SOR i lądowisko dla helikopterów (kliknij tutaj).  Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radni podjęli uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie uchwały budżetowej na 2022 rok.

Z przyczyn prawnych wydatkowanie środków finansowych nie jest możliwe na cele początkowo wskazane. Pozyskane pieniądze jednak pozostaną w powiecie i będą wykorzystane na przebudowę krytej pływalni, której koszt oscyluje w granicy ponad 30 mln zł. Dzięki montażowi finansowemu poprzez złożenie wniosku do drugiej edycji Polskiego Ładu na 16 mln zł zadanie zostanie wykonane – informuje Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski.

Niestety, zapisy umowy dzierżawy biłgorajskiego szpitala, zawartej w 2010 r. nie upoważniają do wypowiedzenia umowy, a tym bardziej do przeprowadzenia inwestycji na obiekcie.

Biorąc pod uwagę obecną sytuację prawną dotyczącą szpitala, zgromadzone środki finansowe, które udało się pozyskać powiatowi biłgorajskiemu, aby nie zostały utracone, rozsądniejszym było przeniesienie na inną inwestycję – dodaje mec. Piotr Cyran.

 

- Reklama -

3 Komentarze
  1. Ratownik mówi

    Kto zrobił w konia Starostę? Nie czytali umowy? ………I takie tem tego Panie.

  2. gnarus mówi

    jestes idiota i to wszystko w tym temacie

  3. KONKRET mówi

    A Szpital nie zarobił na covidzie aby sie samorealizować ?? tyle zgonow pod covid podciagniete kasa płyneła strumieniami. przejedli przepili?? strach sie tam k położyć .

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.