reklama
reklama

Wakacje nie są nudne

Opublikowano:
Autor:

Wakacje nie są nudne - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biłgorajskie<p>Podczas wakacji Fundacja Pomocy Dzieciom Krzyk realizowała inicjatywę <i>Na tropach wielokulturowości</i>. Dzieci poznawały dawne kultury zamieszkujące nasz kraj, ich zwyczaje, obrzędy i domostwa. Odbyły się pogadanki, gry terenowe po Biłgoraju, gry i zabawy kulturoznawcze, projekcje filmików, wy
reklama

Podczas wakacji Fundacja Pomocy Dzieciom Krzyk realizowała inicjatywę Na tropach wielokulturowości. Dzieci poznawały dawne kultury zamieszkujące nasz kraj, ich zwyczaje, obrzędy i domostwa. Odbyły się pogadanki, gry terenowe po Biłgoraju, gry i zabawy kulturoznawcze, projekcje filmików, wycieczka do Lublina i Spływ Kajakowy Doliną Tanwi z przedstawicielami Romów.

9 sierpnia podopieczni Fundacji Pomocy Dzieciom KRZYK oraz grupa dzieci z rodzin zastępczych wybrali się na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej. Po muzeum grupę oprowadzała pani kierownik, zapoznając z dawnymi zwyczajami i tradycjami, nawiązując do współczesnego stylu życia. Spacer po niezwykle urokliwym terenie pozwolił  lepiej poznać życie ludzi różnych kultur w dawnej wsi i miasteczku. Dzieci poznały architekturę i obraz życia codziennego we dworze, w chałupie i gospodarstwie. Poznały elementy domu mieszkalnego, wyposażenie w sprzęty niezbędne do codziennych zajęć kobiet i mężczyzn, zobaczyły piękne dworki i chaty kryte strzechą, zabytkowy wiatrak z Zygmuntowa, restaurację, sklepy, pocztę, areszt oraz remizę w przedwojennym miasteczku. Wyposażenie izb pokazało dzieciom, jak wielkie jest bogactwo tradycji i obrzędów dziś już prawie zapomnianych. W "Chacie Smakosza", która również znajdowała się na terenie muzeum, odbyła się degustacja pysznych regionalnych pierogów z kaszą i serem przyprawionych miętą.

reklama

Cieszę się, że odwiedziliśmy Muzeum Wsi Lubelskiej, bo jest piękne, ciekawe i można się wiele dowiedzieć o życiu ludzi w dawnych czasach – mówi Oliwia.

Wycieczka była możliwa dzięki dofinansowaniu inicjatywy przez Fundację Aktywności Obywatelskiej do projektu "Aktywni w społeczności" z programu MPiPS FIO.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama