reklama
reklama

Spółki mieszkańcom Lubelszczyzny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Spółki mieszkańcom Lubelszczyzny - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biłgorajskie
reklama

Firmy z udziałem Skarbu Państwa z terenu Lubelszczyzny i lubelski samorząd przeznaczą milion złotych na doposażenie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w specjalistyczny sprzęt i testy do automatycznej izolacji koronawirusa. Dzięki temu liczba przeprowadzanych badań wzrośnie dwukrotnie, czyli nawet do 400 na dobę.

 Spółki Skarbu Państwa aktywnie włączają się w minimalizowanie skutków epidemii koronawirusa, dotyczy to również Lubelszczyzny – mówi Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.
Wśród darczyńców znalazły się nie tylko PZL Świdnik, będące częścią Grupy Leonardo, która  przekazuje 200 tys. złotych na wyposażenie laboratorium analitycznego. Dzięki tym środkom możliwe będzie zwiększenie liczby testów wykonywanych w kierunku wykrycia obecności SARS CoV-2 u osób z terenu Lubelszczyzny. Darczyńcami są również Spółki Skarbu Państwa – Grupa Azoty Puławy, Lubelski Węgiel Bogdanka i Polska Grupa Energetyczna. Pierwsza z nich swoją darowiznę przekaże na rzecz Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie. Środki te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medyczno-laboratoryjnego do walki z COVID-19 dla Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin podkreśla, że będzie to realne wsparcie dla personelu medycznego już na etapie badań diagnostycznych.
  – Dzięki spółkom Skarbu Państwa do szpitali i ośrodków zdrowia z terenu Lubelszczyzny trafia rozmaite wsparcie. To nie tylko dostawy materiałów medycznych, ale też konkretne wsparcie finansowemówi Jacek Sasin.
Firmy z terenu Lubelszczyzny od początku kryzysu epidemicznego aktywnie włączają się w walkę z wirusem. Utrzymując zatrudnienie i zapewniając bezpieczeństwo swoim pracownikom i klientom, na bieżąco pomagają szpitalom, służbom sanitarnym i porządkowym. Lubelszczyzna nie jest tu wyjątkiem.  Wszystko to wpisuje się w politykę Ministerstwa Aktywów Państwowych wspierania przez spółki Skarbu Państwa wszelkich przedsięwzięć związanych z walką z koronawirusem. Chodzi o to, by pomagać tam, gdzie jest największa potrzeba. Współpracujemy tu zresztą z urzędem marszałkowskim, by pomoc organizowana przez spółki jak najszybciej trafiała do szpitali dodaje szef resortu aktywów państwowych.  Możemy na siebie liczyć Od początku epidemii do Ministerstwa Aktywów Państwowych spływają informacje dotyczące zaangażowania kolejnych spółek w walkę z wirusem. Robimy wszystko, by te działania były skoordynowane, by nie zapomnieć i nie pominąć żadnej części kraju, gdzie trwa batalia o życie i zdrowie Polaków – zaznacza wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń, podkreślając dobrą współpracę z Ministerstwem Zdrowia w skutecznym rozpoznawaniu potrzeb. Pomoc napływa do wielu instytucji w regionie. Zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka zdecydował o przekazaniu darowizn rzeczowych o wartości pół miliona złotych dla tych, którzy są statutowo zobowiązani do zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiedniego leczenia mieszkańców. Wsparcie skierowane jest między innymi do Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie, Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim. Do Łukowa, Chełma i Biłgoraja trafią pieniądze przekazane przez Bank Pekao. Kwota rzędu 5 milionów złotych zapewni tym placówkom bezpieczne funkcjonowanie. Z kolei Krajowa Spółka Cukrowa „Polski Cukier” przekazała żywność dla czterech lubelskich instytucji walczących z koronawirusem, w tym dla Caritas Diecezji Lubelskiej, dla lubelskiego oddziału PCK, Banku Żywności i Bractwa Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta. To część szerszej akcji, którą firma rozpoczęła pod koniec marca. Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna podjął decyzję o przekazaniu darowizny w kwocie 5 mln zł, która została przekazana szesnastu szpitalom wskazanym we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. Grupa Lotos przekazała 2 miliony złotych na paliwo dla 19 jednoimiennych szpitali zakaźnych, w tym dla lubelskiej placówki. Do miasta trafił też sprzęt ufundowany przez spółkę Totalizator Sportowy. Firmy nie zawodzą, a ich działania na terenie całego kraju koordynuje Ministerstwo Aktywów Państwowych. [better-wp-embedder width="100%" height="400px" download="all" download-text="" attachment_id="542343" /]

Red.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama