W 2022 roku zwiększeniu ulegają limity zużycia oleju napędowego
W Dzienniku Ustaw opublikowano jakiś czas temu nowelizację ustawy o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.– Celem nowelizacji jest zwiększenie kwoty zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, poprzez podwyższenie limitu zużywanego oleju napędowego stanowiącego podstawę wyliczenia maksymalnej kwoty tego zwrotu – czytamy w komunikacie prezydenckiej kancelarii.
Jak zmieniły się limity zużycia?
Tak wyglądają zmienione limity zużycia oleju napędowego wykorzystywanego do prac w gospodarstwie:- z 100 do 110 litrów na 1 ha użytków rolnych – w przypadku rocznego limitu ustalanego dla powierzchni użytków rolnych będących w posiadaniu lub współposiadaniu producenta rolnego określonej w ewidencji gruntów i budynków, według stanu na dzień 1 lutego danego roku
- z 30 do 40 litrów na 1 średnią roczną dużą jednostkę przeliczeniową bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku – w przypadku rocznego limitu ustalanego dla chowu lub hodowli bydła.
Jak uzyskać zwrot i gdzie złożyć wniosek?
Wszyscy rolnicy z naszego powiatu, którzy chcą odzyskać część pieniędzy wydanych na zakup oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, powinni zbierać faktury. Potrzebne będą one w momencie składania wniosku jako dowód zakupu. Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego należy składać do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych. Terminy składania wniosków:- od 1 lutego 2022 r. do 1 marca 2022 r. (faktury VAT od 1 sierpnia 2021 r. do 31 stycznia 2022 r.)
- od 1 sierpnia 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r. (faktury VAT od 1 lutego 2022 r. do 31 lipca 2022 r.)

Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.