- Reklama -

- Reklama -

W jakim stanie jest powiat biłgorajski? Szykuje się dyskusja

Starostwo powiatowe w Biłgoraju pokazuje swoją pracę od kuchni. Budżet, wydatki, inwestycje, stan zatrudnienia.... wszystko znajdziecie w opublikowanym właśnie raporcie o stanie powiatu za 2023 rok. Będzie też dyskusja, w której każdy może zabrać głos. Ale nie tak z marszu, dlatego mówimy wcześniej co trzeba zrobić, by móc wyrazić swoją opinię

- Reklama -

Powiat biłgorajki opublikował właśnie Raport o Stanie Powiatu Biłgorajskiego za 2023. A to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się sesja absolutoryjna, podczas której radni udzielą (bądź też nie) wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Wcześniej jednak przewidziana jest dyskusja nad raportem właśnie.  Jest to obszerny (159 stron) dokument charakteryzujący wszystkie aspekty funkcjonowania powiatu: od demografii, bo budżet.

urząd MArszałkowski projekt

Co zrobić, by wziąć udział w debacie?

 

W debacie nad raportem o stanie powiatu mieszkańcy powiatu mogą zabrać głos. Sesja absolutoryjna odbędzie się dopiero 27 czerwca o 13:00, ale informujemy z wyprzedzeniem, bo mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w debacie nad raportem musi złożyć  do Przewodniczącego Rady Powiatu pisemne zgłoszenie, poparte podpisami co najmniej 150 osób.

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Coraz mniej mieszkańców

 

 

Czego dowiadujemy się z raportu? Chociażby tego, że liczba mieszkańców powiatu we wszystkich naszych gminach drastycznie spada. Od 2019 do 2023 ubyło aż 3859 mieszkańców.

 

 

screen Raport o Stanie Powiatu za 2023 rok (s.9)

 

Ilu pracowników w starostwie?

 

Autorzy raportu pokazują również stan zatrudnienia w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju z podziałem na stanowiska.

 

Podliczono, że pracownicy zatrudnieni w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju (na wszystkich stanowiskach) legitymują się w 85,5% wykształceniem wyższym.

 

screen Raport o Stanie Powiatu za 2023 rok (s.14)

*

Kilka liczb z pracy urzędu

 

Jest też kilka informacji z życia urzędu:

W 2023 roku wydatki na wynagrodzenia (łącznie z pochodnymi, dodatkowymi wynagrodzeniami, nagrodami, umowami zlecenia, odprawami emerytalnymi) wyniosły 14 343 232,54 zł.
W 2023 roku do Starostwa Powiatowego w Biłgoraju wpłynęło (bez Wydziału Komunikacji i Drogownictwa ) 27 601 dokumentów, w tym za pośrednictwem ePUAP 2773 i poczty elektronicznej 1776. Wydano 1 464 zaświadczenia w sprawach dotyczących działalności poszczególnych komórek organizacyjnych.

Treść całego raportu dostępna jest tutaj: RAPORT O STANIE POWIATU ZA 2023 ROK

 

- Reklama -

21 Komentarze
 1. Mieszkaniec mówi

  A gdzie tutaj komentarze Pana COGITO, czyżby nie interesował go los mieszkańców powiatu, a może w skrypcie od władz centralnych pis nic nie ma naszym powiecie?

 2. Etat mówi

  Czy to prawda że etatowi członkowie zbierali petycje dla Michała Mulawy? Jeśli tak to im się należy.

 3. Mieszkaniec mówi

  Zobaczcie jak ubywa ludzi w Potoku i Turobinie w przeciągu kilkunastu, kilkudziesięciu lat jeśli tempo wyludniania się nie zatrzyma to przestaną one istnieć.

 4. Mieszkaniec mówi

  Może zaciekawi mieszkańców ile zarobili etatowy członek zarządu wicestarosta i starosta łącznie tylko w poprzednim roku?

  To kwota ponad pół miliona złotych dokładając kolejnego członka zarządu już niedługo może się okazać że sam zarząd powiatu już wkrótce będzie zarabiał milion złotych.

 5. ODW mówi

  Bedzie głosowanie nad trzecim członkiem etatowym? Kiedy odwołania?

 6. pan COGITO mówi

  Wystarczyło kilka miesięcy koalicji 13 grudnia , by zniszczyć coś, co pracowicie budowano przez osiem lat. Zatrzymano polskie inwestycje rozwojowe (CPK, atom, porty), zdemolowano budżet (znowu „piniendzy nie ma”), zniszczono pluralizm i wolność mediów (TVP przypomina dziś media okupacyjne) i dużą część kultury narodowej (kasują wszystko, co wzmacnia polski kod kulturowy).

  1. Doktor mówi

   cogito ty sie marnujesz na tym wydziale geriatrycznym.. zapisz się do partii złóż CV aplikuj do ministerstw lub pisz pisma rządowi. siedzisz mecisz tylko. dla ciebie PiS za wszelką cenę?? do kościoła chodzisz?? tam ucza nie kradnij to grzech. dotyczy to i po wcow ale też PiS owców. no chyba że coś leki nie działają albo ty jesteś za innym ustrojem jak demokratyczny

   1. ryży upiór mówi

    Tyle pisania i jeden wielki bełkot

 7. Lista mówi

  Zarząd sekretarz skarbnik w liczbie 5 osób, chyba jakieś lekkie zafałszowanie, od tego roku mamy przecież 5 w zarządzie doszedł Świtała. Kto robił liste i dlaczego to ukrywa?

  1. Romanwolski mówi

   bo to jest raport za 2023 rok geniuszu

 8. pan COGITO mówi

  Likwidacja Terminala Zbożowego w Szczecinie, odwołane przetargi na Terminale Zbożowe w Gdyni i Gdańsku, a teraz decyzja o przekierowaniu kontenerowców z Gdańska do Niemiec. Nie wspominając już o blokadzie Terminala Kontenerowego w Świnoujściu .

  „To tylko pół roku marionetkowego rządu D. Tuska i jego akolitów z koalicji 13 grudnia,

  1. Do powyżej mówi

   Panie COGITO
   70 milionów zadłużenia i spłata do 2040 roku (pod warunkiem, że nie będą zaciągnięte inne kredyty) to efekt rządów pisu w powiecie na czele ze starostą.

   1. Arek mówi

    cogito do tyłu liczyć nie umie więc na nim to nie zrobi żadnego wrażenia. poza tym on już ma nieodwracalne zmiany pojmowania swiata

    1. lek psychiatra mówi

     Nie musisz udowadniać że jesteś ułomny psychicznie, wszyscy wiedzą.

 9. Anonim mówi

  zapytać o zadłużenie

 10. Anonimowy mówi

  Pomoc biurowa.A co to za etat.Czy ktoś nie umie wziáć sobie długopisu?

 11. Prawo mówi

  A co ze Świtałą? Jego etat jest wliczony?Czy starosta poda się do dymisji za zatrudnienie bezrobotnego zdolnego kolegi z partii,tworząc bezprawnie stanowisko?

  1. Bilgoraj mówi

   starosta nie zatrudnia członków zarządu tylko wybiera ich Rada Powiatu. Doucz się jak chcesz głos zabierać bo wstyd.

   1. Prokurator mówi

    a czy poddanie pod głosowanie Radzie powiatu punktu dotyczącego pana Świtały nie było złamaniem prawa i wprowadzeniem w błąd radnych?? mam nadzieję że na następnej sesji powyższy temat zostanie podjęty oraz padną pytania, który radca stał za tym bo z tego co wiem to bez ich stanowiska nic tam nie jest puszczane. może jakieś zawiadomionko??? radni gdzie wy jestescie?? czy wy naprawdę jesteście tacy bierni??

   2. Mieszkaniec mówi

    Nie róbmy z wyborców debili. Tak wybierają ich radni PiS, a starosta jest szefem struktur partii. Więc o czym mowa 😉

 12. Anonim mówi

  A ten wbre

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.