- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ulicami miasta przeszedł Orszak Trzech Króli (film)

Po roku nieobecności spowodowanej pandemią koronawirusa na ulice miasta powrócił Orszak Trzech Króli. Było barwnie, radośnie i bez wątpienia wyjątkowo. Największe uliczne jasełka przeszły ulicami miasta.

Barwny Orszak Trzech Króli przeszedł 6 stycznia ulicami Biłgoraja! W ten sposób już po raz siódmy mieszkańcy miasta i sąsiednich miejscowości obchodzili święto Objawienia Pańskiego.

W tym roku orszak przebiegał pod hasłem „Dzień dziś wesoły!” W orszaku udział wzięli mieszkańcy miasta z pięciu biłgorajskich parafii, a organizatorem było Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Biłgoraju.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się w sanktuarium św. Marii Magdaleny uroczystą Mszą św. Po Eucharystii prowadzeni przez gwiazdę Trzej Królowie ze swoimi orszakami i rzesze wiernych wyruszyli, by pokłonić się Bożemu Dzieciątku.

- Reklama -

Orszak otwierała para jeźdźców na koniach. Następnie niesiono gwiazdę i wielki transparent z wizerunkiem trzech królów zmierzających z darami do nowonarodzonego Jezusa. Następnie, z koronami na głowach i kolędą na ustach szli wierni. 

W drodze do stajenki można było zobaczyć cztery sceny. „Olśnienie Mędrców” to scena I przy sanktuarium św. Marii Magdaleny. Ucztę i bal w pałacu Heroda przedstawiała scena II na balkonie Starostwa Powiatowego w Biłgoraju. Zabawy w gospodzie można było zobaczyć przed budynkiem SDH w scenie zatytułowanej „Gospoda”. Scena IV przy kościele pw. św. Jerzego przedstawiała „Szałas Pasterzy”. Na placu przy Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się „Pokłon Trzech Króli” i złożenie darów.

W największych ulicznych jasełkach przeszło kilka tysięcy osób, aby oddać pokłon Jezusowi i wspólnie cieszyć się z jego narodzenia.

Hasło tegorocznego orszaku ma na celu ukazanie, jak ważne jest dla każdego człowieka dobre, głębokie przeżywanie świąt i uroczystości, rozumienie ich istoty, treści, które ze sobą niosą, cieszenie się, radowanie, spędzanie czasu z rodziną, jednoczenie się z innymi ludźmi, wspólne śpiewanie. „Dzień dziś wesoły!” pomaga nam nabierać sił podczas świąt, aby na co dzień, podczas nauki i pracy, mimo różnych trudności i życiowych zmagań, promienieć radością.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.