- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uczcili Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dziś w Biłgoraju odbyły się uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Podczas tego wydarzenia Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej okręgu Zamość docenił wieloletnią współpracę z Zespołem Szkół Leśnych w Biłgoraju.

- Reklama -

Uroczystość w Biłgoraju rozpoczęła się o godz. 11 Mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Króla, którą sprawował ks. proboszcz komandor Józef Michalik. Wierni modlili się m.in. w intencji zmarłych poległych w czasie wojny, ojczyzny, żołnierzy wyklętych, umocnienia pamięci historycznej, a także o pokój u wschodnich sąsiadów. W części oficjalnej odbyło się wręczenie Odznaki Zasługi ŚZŻAK Okręg Zamość oraz występy artystyczne i historyczne. Uczestnicy uroczystości złożyli wieńce i kwiaty przy pomniku kaźni ofiar zbrodni NKWD i UB oraz przy płycie upamiętniającej żołnierzy AK na ścianie Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju.

Dzisiejsza uroczystość Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych współorganizowana z Zespołem Szkół Leśnych w Biłgoraju to właściwa okoliczność na wręczenie przyznanego medalu naszemu partnerowi. Przyznanie wyróżnienia ZSL w Biłgoraju Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej jest wyrazem podziękowania i uhonorowania szkoły, dyrekcji, rady pedagogicznej, kolejnych roczników uczącej się młodzieży. Dziękujemy za wieloletnią i owocną współpracę z naszym związkiem na rzecz krzewienia historii osób Polskiego Państwa Podziemnego – mówił Tomasz Książek, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Rejonu Biłgoraj.

- Reklama -

Wdzięczności nie kryła dyrekcja tej placówki oświatowej.

W imieniu całej społeczności Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju dziękujemy za docenienie naszego zaangażowania i za przyznane odznaczenie – mówiła Barbara Serafin, dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Biłgoraju.

10 stycznia br. Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Zamość postanowił uhonorować medalami: I Liceum Ogólnokształcące im. Organizacji Narodów Zjednoczonych w Biłgoraju, Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Pisaliśmy o tym w artykule pt. Uroczystości 80. rocznicy utworzenia Armii Krajowej (kliknij tutaj). Dziś z kolei wyróżnienie to otrzymała trzecia placówka oświatowa, tj. Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju. Odznaczenie to otrzymują aktywne organizacje i jednostki edukacyjne oraz zasłużeni patrioci. Obok przyznanych odznaczeń wyróżnione szkoły otrzymały także certyfikaty przyznania odznaczenia.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.