- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Terytorialsi wyruszyli na poligon

W poniedziałek 15 listopada br. blisko 200 żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady OT rozpoczęło ostatnie w tym roku szkolenie na poligonie w Nowej Dębie.

Mimo intensywnego zaangażowania w działania na granicy w ramach operacji „Silne wsparcie”, żołnierze 2. LBOT nie ustają w szkoleniach. Przez najbliższe dwa tygodnie będą ćwiczyć w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie. Plan szkolenia zakłada doskonalenie z taktyki bojowej żołnierzy na poszczególnych stanowiskach funkcyjnych. Ćwiczenia przejdą m.in. strzelcy wyborowi, saperzy, logistycy, łącznościowcy, obsługa moździerzy oraz medycy.
Główne zadania to szlifowanie umiejętności bojowych na etatowym sprzęcie i prowadzenie strzelań specjalistycznych. Żołnierze w grupach szkoleniowych będą doskonalić m.in. rzut granatem, prowadzenie ognia moździerzem, prowadzenie działań w obronie i kontakcie z przeciwnikiem, zakładanie baz i posterunków obserwacyjnych, doskonalenie umiejętności z topografii wojskowej, bytowanie w rejonie działania w różnych warunkach oraz taktyczno-bojową opiekę nad poszkodowanymi.
Dwutygodniowe szkolenia poligonowe są jedną z wielu form szkoleń terytorialsów. Dla nowych rekrutów, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku, prowadzone są szkolenia podstawowe, a dla żołnierzy rezerwy szkolenia wyrównawcze. Proces szkolenia terytorialsów trwa w sumie 3 lata i odbywa się przede wszystkim w systemie weekendowym, a szkolenia organizowane są głównie w terenie, tj. w stałych rejonach odpowiedzialności. Wszystkie szkolenia odbywają się pod okiem doświadczonej kadry instruktorów, z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

Jeśli chcesz mieć realny wpływ na bezpieczeństwo naszej ojczyzny, regionu oraz swoich bliskich, dołącz w szeregi 2. Lubelskiej Brygady OT. Już dziś skontaktuj się z naszymi rekruterami, którzy udzielą szczegółowych informacji na temat służby oraz pomogą w procesie rekrutacji – zachęca kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

- Reklama -

Kontakty są dostępne na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

 

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Rycho Rysiński mówi

    Jeżeli to terytorialsi mają bronić naszej ojczyzny, to nam pozostaje tylko jedno. Modlić się, aby nas nikt nie zaatakował… 🙁

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.