- Reklama -

- Reklama -

Terytorialsi przysięgali

W sobotę 25 września br. na terenie jednostki wojskowej na Majdanku w Lublinie 77 żołnierzy OT złożyło przysięgę wojskową. Wydarzenie to połączone było z piknikiem historyczno-wojskowym pt. „Służąc Polsce”.

- Reklama -

Była to szósta w tym roku i 35. przysięga wojskowa w historii 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Na placu apelowym licznie zgromadzili się mieszkańcy Lublina, rodziny żołnierzy, którzy właśnie zasilili szeregi 2. LBOT. Nie zabrakło również ważnych gości, z wicewojewodą lubelskim Bolesławem Gzikiem na czele.

Tradycyjnie podczas ceremonii wojskowej odczytano list szefa resortu obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, skierowany do nowych żołnierzy obrony terytorialnej. W liście tym czytamy, mi.in.

- Reklama -

Wojska Obrony terytorialnej doskonale sprawdziły się podczas pandemii czy reagowania na klęski żywiołowe i inne sytuacje kryzysowe. Teraz Wasi koledzy służą przy granicy z Białorusią, gdzie w ramach operacji „Silne Wsparcie” patrolują miejscowości objęte stanem wyjątkowym, informują mieszkańców o zagrożeniach i pomagają lokalnym samorządom w ochronie systemów informatycznych”.

Po ceremonii odbył się piknik historyczno-wojskowy pt. „Służąc Polsce”, zorganizowany z okazji 100. rocznicy oficjalnego zakończenia wojny polsko-bolszewickiej oraz 99. rocznicy objęcia Garnizonu Lublin przez 8. Pułk Piechoty Legionów. Moc atrakcji licznie przyciągnęła mieszkańców naszego miasta oraz miłośników historii i wojskowości.

kpt. Damian Stanula, 2LBOT

- Reklama -

1 komentarz
  1. zbigniew131162@o2.pl mówi

    Ja jako były wojskowy to płakać mi się chce patrząc na to mięso armatnie, to nie ma żadnej wartości bojowej, te ładne dziewczyny jakby padł pierwszy strzał to szkoda gadać…. cały świat idzie w innym kierunku a my wracamy do pospolitego ruszenia, ułanów a może nawet husarii…. gdzie te śmigłowce, samoloty itp…wojsko Macierewicza to parodia armii, szkoda tylko naszych pieniędzy….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.