karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Tarnogród: Z wizytą w Rumunii

Po wielu miesiącach oczekiwania na zniesienie restrykcji związanych z Covid-19 udało się zorganizować wyjazd. W dniach 7-11 marca przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej z Tarnogrodu wzięli udział w pierwszym międzynarodowym spotkaniu w Rumunii w ramach projektu Erasmus plus „Bullies to Buddies”.

- Reklama -

W spotkaniu uczestniczyli również nauczyciele oraz dyrektorzy szkół z Rumunii, Turcji, Grecji i Serbii. Założeniem projektu jest przeciwdziałanie szeroko pojętej przemocy rówieśniczej, a tym samym popularyzacja przyjaźni rówieśniczej. Podczas pobytu w Bukareszcie nauczyciele wzięli udział w seminariach naukowych dotyczących przemocy niewerbalnej przeprowadzonych przez psychologa klinicznego Danielę Guzu. Nauczyciele z tarnogrodzkiej podstawówki wzięli również udział w serii warsztatów terapeutycznych, artystycznych i teatralnych.

 

- Reklama -

 Wspólne spotkania pozwoliły na wymianę zdań i doświadczeń dotyczących systemów edukacji w poszczególnych krajach, a także realnych rozwiązań związanych z szeroko pojętą agresją w szkole – mówi Dominika Postrzech-Mazurek ze Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tarnogrodzie.

       

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.