Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Św. Józef zagości na Rynku

Burmistrz Józefowa Roman Dziura pomysł ten podpatrzył u naszych sąsiadów. Inwestycja jest w planach w tym roku. Teraz odbywają się konsultacje społeczne.

- Reklama -

Mowa o kolumnie z wizerunkiem św. Józefa, patrona miasteczka. Miałaby ona stanąć na Rynku.  Burmistrz pomysł ten podpatrzył podczas wizyty we Lwowie. – Podejrzałem to we Lwowie, gdy miałem okazję prezentować tam nasze doświadczenia w zakresie ekonomii społecznej. Ich rynek oraz wysoka kolumna z wizerunkiem patrona bardzo mi się spodobały. U nich patronem miasta jest św. Michał, a u nas św. Józef. Taki pomysł chciałbym zrealizować w Józefowie – wyjaśnia Roman Dziura. Dodaje, że znajduje się tam również pomnik z wizerunkiem założyciela miasta. – Chciałbym to, co mi się spodobało, przenieść na nasz grunt – podkreśla.

Wizerunek św. Józefa znajduje się również w herbie Józefowa. Ukazany jest na czerwonym tle, ubrany w błękitne szaty, ze złotym nimbem i srebrną lilią w lewej dłoni. Patron stoi na błękitnym obłoku, na którym umieszczone są trzy włócznie złote w rozstrój, środkowa na opak. Pochodzą one z herbu szlacheckiego Jelita, należącego do Zamoyskich.

Rada Miejska w Józefowie na ten cel zabezpieczyła 200 tys. zł w obecnym budżecie.

Kolumna z postacią patrona ma mieć 10 metrów wysokości. Sama postać św. Józefa ma być wykonana z brązu i mieć 250 centymetrów wysokości. Natomiast kolumna zostanie wykonana z granitu, co zabezpieczy ją przed zaciekami i porastaniem mchem.

Opinie na temat tego pomysłu można przesyłać do 15 lutego za pomocą poczty elektronicznej na adres: jozefow@ejozefow.pl albo tradycyjną pocztą na adres: Urząd Miejski, ul. Kościuszki 37, 23-460 Józefów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.