- Reklama -

- Reklama -

Protestujący weszli na sesję (FOTO+FILM)

Wielkie emocje na sesji Rady Powiatu w Biłgoraju. Do budynku weszli protestujący związkowcy domagający się między innymi poprawy warunków płac. Wkrótce więcej szczegółów i zdjęcia.

- Reklama -

Dzisiejsza sesja rady powiatu rozpoczęła się inaczej niż zwykle. W budynku Starostwa Powiatowego pojawili się bowiem związkowcy z zespołu NSZZ „Solidarność” Domów Pomocy Społecznej w województwie lubelskim przy Zarządzie Regionu Środkowo – Wschodniego NSZZ „Solidarność”. Są wśród nich pracownicy DPS w Teodorówce i DPS dla Kombatantów. Związkowcy  domagają się wzrostu płacy zasadniczej w 2022 o 1 000 zł brutto oraz zmiany systemu finansowania domów. Ustalenia i rozmowy związkowców trwają od czerwca i nie przynoszą zadowalających efektów.  W związku z tym członkowie zespołu organizują pikiety na sesjach powiatowych, by zwrócić uwagę radnych i społeczeństwa na swoje postulaty. Byli już między innymi w Zamościu, Krasnymstawie, Lublinie. Dziś przyjechali do Biłgoraja.

IZwiazkowcy wchodza na sesje Video

- Reklama -

Pomimo, iż Starosta niedawno przyznał podwyżki pracownikom DPS w Teodorówce, o czym pisaliśmy tutaj,  nadal są oni w sporze zbiorowym z dyrekcją placówki i zdecydowali się wziąć udział w dzisiejszej pikiecie.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Witam mówi

    Panie Salowe pracują na oddziałach Męskich to jest łamanie praw pacjentów Chorych Psychicznie do godności i intymności. Kobiety Salowe nie powinny wykonywać czynności intymnych higienicznych i pielęgnacyjnych na oddziałach Męskich. Szanujmy się, Każdy może zachorować. Pozdr,

    1. Odp mówi

      Salowa zawód nie medyczny.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.