- Reklama -

- Reklama -

Potrzebujesz terapii? W Gadu-Gadu znajdziesz najlepszych specjalistów

Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjne Gadu-Gadu to miejsce, gdzie od ponad 10 lat dzieci, młodzież oraz dorośli otrzymują kompleksową opiekę specjalistów z zakresu logopedii, psychologii czy rehabilitacji. Nowoczesny sprzęt, doświadczona kadra oraz trafnie dobrane i sprawdzone terapie sprawiają, że pacjent, który tutaj trafi, może czuć się bezpiecznie. Osoba taka zostaje odpowiednio zdiagnozowana przez specjalistów, następnie rehabilitowana, a wszystko po to, aby mogła powrócić do sprawności.

- Reklama -

Centrum Terapeutyczne Gadu-Gadu mieści się przy ul. Długiej 75 w Biłgoraju. W placówce tej działają: poradnia logopedyczna, poradnia psychologiczna, Dzienny Ośrodek Rehabilitacji Słuchu i Mowy oraz Dzienny Ośrodek Rehabilitacji Dzieci.
Od połowy grudnia minionego roku Centrum Terapeutyczne Gadu-Gadu realizuje również program świadczeń medycznych dla osób z niepełnosprawnościami w stopniu lekkim i umiarkowanym. Są to zabiegi bezpłatne (na NFZ), z których skorzystać mogą pacjenci po 16. roku życia. Do tej rehabilitacji nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego. 
– Zatrudniani u nas specjaliści pracują kompleksowo z pacjentami. Tutaj wsparcie na najwyższym poziomie otrzymują pacjenci nie tylko od logopedy czy neurologopedy, ale również psychologa, pedagoga specjalnego i fizjoterapeuty, który wspomaga powrót do zdrowia – wyjaśnia Alicja Bosak, właścicielka Centrum Terapeutycznego Gadu-Gadu w Biłgoraju.

Poradnia psychologiczna w Biłgoraju (a także w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim) funkcjonuje od 2 lat. Psycholodzy oraz psychoterapeuci pracują tutaj z dziećmi, z młodzieżą, dorosłymi, a nawet z całymi rodzinami. Aby dziecko mogło skorzystać z tej poradni, należy zgłosić się z jego numerem PESEL i umówić się na wizytę, natomiast dorośli muszą przyjść ze skierowaniem od lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. W poradni psychologicznej zatrudniani są wykwalifikowani terapeuci z zakresu psychologii, psychoterapii oraz psychologii klinicznej. 

Poradnie logopedyczne mieszczą się w Biłgoraju, Tomaszowie Lubelskim, Obszy, Zwierzyńcu, Zamościu. Pacjenci przyjmowani są tutaj na podstawie skierowania od lekarza rodzinnego bądź innego specjalisty. Pomoc otrzymują nie tylko dzieci z wadami wymowy, ale i zaburzeniami mowy, komunikacji, osoby po udarach, po laryngotomii i z wieloma innymi problemami z komunikacją i mową, którymi zajmują się logopedzi, neurologopedzi oraz surdologopedzi.
Dzienny Ośrodek Rehabilitacji Dzieci przeznaczony jest dla dzieci z różnymi zaburzeniami wieku rozwojowego. Rehabilitacją i kompleksową terapią obejmuje dzieci i młodzież do 18. roku życia. Świadczenia są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
– Tutaj pomoc otrzymują dzieci bardzo małe, nawet takie od pierwszych dni życia, niekiedy są to niemowlaki tuż po wyjściu ze szpitala. Pod opieką naszego ośrodka pozostają też dzieci z różnymi zespołami genetycznymi czasami bardzo rzadkimi  mówi Alicja Bosak, właścicielka Centrum Terapeutycznego Gadu-Gadu w Biłgoraju. – Najczęściej stosowaną terapią jest NDT Bobath, wykonywane są też inne zabiegi fizjoterapeutyczne, dzieci mają zapewnioną opiekę neurologopedy – dodaje.
Dzieciom i młodzieży do 18. roku życia swą pomocą służą pedagodzy, psychoterapeuci, psycholodzy, terapeuci SI, a także fizjoterapeuci. Najważniejsze jest to, że każde dziecko, które przychodzi do dziennego ośrodka, jest badane przez lekarza specjalistę rehabilitacji medycznej i to on zleca zabiegi, jakie są wykonywane w placówce.
Ośrodek wyposażony jest w nowoczesne urządzenia, które wspomagają terapię dzieci. Jest to np. platforma badań zmysłów, metoda tomathisa biofeed back czy aparat do badania słuchu.
Dziecko poddane jest dokładnej diagnozie, a potem ustalana jest terapia.
Dzienny Ośrodek Rehabilitacji Słuchu i Mowy kieruje swoją ofertę do pacjentów dorosłych i do dzieci. Aby skorzystać z terapii refundowanej przez NFZ należy zgłosić się ze skierowaniem od lekarza specjalisty, tj. neurologa, laryngologa czy specjalisty rehabilitacji medycznej. Zatrudnieni w tym ośrodku terapeuci pracują z osobami niesłyszącymi, pacjentami po udarach, z zaburzeniami mowy oraz pacjentami z różnego rodzaju niedosłuchami, zarówno z dziećmi ,jak i z dorosłymi – są to surdologopeda, neurologopeda, terapeuta Integracji Sensorycznej, psycholog i fizjoterapeuta.

- Reklama -

    

Dodatkowo komercyjnie można skorzystać z: 
– platformy badań zmysłów;
– audiometru zabawowego do badania słuchu u dzieci;
– terapii Bio-Feet Back;
– fotela FMS (wykorzystywanego m.in. przy terapii nietrzymania moczu, ćwiczeniach mięśni Kegla, prostaty, ostrogi). Terapia odbywa się nieinwazyjnie.

Pierwsza wizyta darmowa, a po 9 już 10% zniżki na zabiegi komercyjne 

Do rodzaju terapii kwalifikuje fizjoterapeuta, który przeprowadza wywiad, badając, czy występują jakieś przeciwwskazania. Pierwszą wizyta u fizjoterapeuty jest bezpłatna, pacjent może skorzystać z wirówki, laserów, FMS. Ceny za zabiegi dobierane są indywidualnie w zależności od ilości wykorzystywanego sprzętu i rodzajów zabiegów. Szczegóły na stronie internetowej.

Centrum Terapeutyczne Gadu-Gadu skupia specjalistów z zakresu psychologii, psychoterapii, rehabilitacji medycznej, logopedii, pedagogiki specjalnej, świadcząc swoje usługi dla pacjentów, którzy potrzebują takiej pomocy. Każdy, kto chciałby skorzystać z usług Centrum, powinien skontaktować się telefonicznie pod nr 570 760 506 lub 570 760 505. Szczegóły można znaleźć również na stronie internetowej www.poradniegadugadu.pl oraz na stronie Facebook (kliknij tutaj).
    
Red. 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Kasia mówi

    Napiszcie cos czy to faktycznie działa? jestem zainteresowana taka terapia. przeszłam juz kilka innych terapi i te w okragłem tez. owszem pomoglo nawet ale na krótki dosc czas. trzebaby ciagle tam jezdzic a mnie nie bardzo stac na takie wydatki. I dlatego zrezygnowałam. moze po tej terapi pomoze na dłuzej ale zdecyduje sie jak sie dowiem ze to faktycznie dziala gdyz nie bede wydawac pieniedzy na cos co niesprawdzone jest. a doktorkom juz nie wierze za bardzo bo mnie nie raz i nie dwa zwiedli i namawiali na cos co mi potrzebne nie bylo. Ot chociazby naprotechnologia czy cus.po co mi toto sama nie wiem i sie daletego niezdecydowałam. Bo jakze by tak isc gdzzies i nie wiedziec co i jak. Dlatego czekam na jakas opinia.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.