- Reklama -

- Reklama -

50 zgłoszeń do PSP jednego dnia

50 zgłoszeń odebrali dziś strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Wszystkie związane były z podtopieniami z powodu trwających opadów oraz przypływu wód gruntowych. 

Strażacy z powiatu biłgorajskiego mieli dziś ręce pełne roboty, gdyż od rana otrzymywali zgłoszenia podtopień. Działania przeciwpowodziowe prowadzili m.in. w miejscowościach:

Różaniec Pierwszy (gm. Tarnogród) – zalane trzy posesje, na miejscu z inicjatywy wójta gminy Tarnogród wykorzystano ciężki sprzęt, tj. koparki, udrożniono przepływ, odblokowano przepusty i spowodowało to opadnięcie wody. Na miejscu działało dziś tam aż 9 zastępów straży pożarnej. Były to m.in. Ochotnicze Straże Pożarne z Różańca Pierwszego, Różańca Drugiego, Woli Różanieckiej, 3 zastępy z Tarnogrodu, Luchowa Górnego, Luchowa Dolnego oraz Państwowa Straż Pożarna w Biłgoraju.

Biłgoraj – ul. Zamojska, ul. 400-lecia, ul. Łubiarska – zalane piwnice, strażacy w tych miejscach dziś zabezpieczali posesje oraz wypompowywali wodę.

Łukowa – 23 czerwca strażacy zabezpieczali posesje workami z piaskiem. Na miejscu pracowały Ochotnicze Straże Pożarne z Łukowej oraz Osuch. Na temat powodzi w Łukowej pisaliśmy już wcześniej (kliknij tutajhttps://gazetabilgoraj.pl/powodz-w-lukowej-film-zdjecia/.

Zagródki (gm. Potok Górny) – działania prowadzone były przy jednej posesji.

Kolonia Sól (gm. Biłgoraj) – działania prowadzone były przy zabudowaniach szeregowych.

- Reklama -

– Prowadziliśmy również działania przy jednym z zakładów produkcyjnych w Chmielku. Użyto tam worków z piaskiem w celu zrobienia tamy i wodę skierowano do rowu. Od rana monitorujemy poziom wód na rzekach powiatu, reagujemy na bieżąco – mówi mł. bryg. Tomasz Kozioł z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Podziękowania od mieszkańców dla strażaków: 

– W imieniu mieszkańców ul. Zamojskiej w Biłgoraju pragnę serdecznie podziękować strażakom z Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju za pracę oraz czas poświęcony w likwidację szkód po ostatnich ulewach. Dziękuję wszystkim strażakom za ofiarność i trud ponoszony przy wypełnianiu odpowiedzialnej służby strażaka. Życzę przede wszystkim bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji. Wypełniając strażacką powinność wobec drugiego człowieka, zyskujecie Panowie szacunek w społeczeństwie. Życzę, by wysiłek, który podejmujecie dla ratowania ludzi i ich mienia, był zawsze źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

Z wyrazami szacunku JJ

 

 Dziękujemy czytelnikom NOWej Gazety Biłgorajskiej  za podsyłane zdjęcia oraz informacje.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.