- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Powódź w Łukowej (film, zdjęcia)

W sobotę 20 czerwca oraz w niedzielę 21 czerwca nad powiatem biłgorajskim przeszły gwałtowne ulewy. Zatopione posesje, zalane piwnice oraz straty, jakie poniosą rolnicy z gmin Łukowa oraz Tarnogród (Różaniec I) spędzają im sen z powiek. Najpierw susza, następnie przymrozki po czym grad, a teraz podtopienia w niejednym gospodarstwie rolnym spowodowały całkowite zniszczenia upraw.

- Reklama -

– W dniu wczorajszym, tj. w niedzielę 21 czerwca, od godz 8.00 do 0.30 na terenie powiatu biłgorajskiego przyjęliśmy łącznie 16 zgłoszeń dotyczących zdarzeń związanych z zatopieniami piwnic, posesji i mienia. Aż 10 z nich miało miejsce na terenie gminy Łukowa  informuje mł. bryg. Albert Kloc, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju.

Usuwanie skutków powodzi w gminie Łukowa trwa.  Do tego nagłego zdarzenia zostali zaangażowani strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu całej gminy, Państwowa Straż Pożarna oraz druhowie ochotnicy z sąsiednich gmin. Strażacy wypompowywali wodę, w niektórych przypadkach zabezpieczali również posesje przed żywiołem, układając setki worków z piaskiem czy ewakuując mienie. Przyczyną był wylew niepozornej rzeki Muchy, płynącej wzdłuż miejscowości Łukowa, do której po ulewie spłynęła woda z pól.

- Reklama -

– Ulewa była bardzo gwałtowna i niespodziewana. Rozpoczęła się około godziny 18, a o 20 już pracowali tutaj strażacy – informuje jeden z mieszkańców Łukowej.

Mieszkańcy Łukowej przez niedzielne deszcze nie mogli spać do późnych godzin nocnych w obawie przed zalaniem ich posesji. Dziękujemy czytelnikom NOWej Gazety Biłgorajskiej za nadesłane zdjęcia oraz filmy.  Poniżej film: 

 

Red.

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Rz mówi

  Chłopy nie płaczta tytoń wam podlewa będą dobre zbiory…

 2. Leon mówi

  Nagrywanie filmów w pionie powinno być zakazane i surowo karane.

 3. Ani mówi

  Cały maj padał deszcz mamy czerwiec i robi się to samo,gleba już jest przesiąknięta i nie pobiera więcej wody więc wszystko spływa, do tego dodajmy teren gorzysty. Jak pamiętam ostatni raz tak było może 5-7 lat temu? Biłgoraj jest cały ubity w betonie a zalewa od czasu do czasu. Nawałnica i tyle co roku tak nie ma trzeba to przetrwać i tyle. Pamiętajmy że zawsze może być gorzej cały czas deszcz pada….

 4. Ja mówi

  Bo tam każdy ma na podwórzu kostkę i porobione odpływy do rowów. Wiec woda szła jak jak tylko mogła. Powinni zrobić jakiś zbiornik lub 2 na tej rzeczce.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.