- Reklama -

- Reklama -

Po raz 20. będą kwestować na cmentarzu w Łukowej

31 października, 1 i 2 listopada 2021 roku na cmentarzu parafialnym w Łukowej już po raz dwudziesty odbędzie się kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.

- Reklama -

Szlachetna idea utworzenia Społecznego Komitetu Opieki nad Cmentarzami zrodziła się podczas wernisażu wystawy zdjęć poświęconej 6 nekropoliom gminy łukowskiej, zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowej pod koniec 2001 roku.

urząd MArszałkowski projekt

Świadomość, że wymagają remontu bardzo cenne zabytki cmentarne z okresu powstania warszawskich Powązek czy lwowskiego Łyczakowa, zmobilizowała znaczną grupę osób publicznych do włączenia się w tę akcję.

Działalność została doceniona podczas obchodów 40-lecia założenia Komitetu Opieki nad Powązkami w 2014 roku poprzez zaproszenie sekretarza Komitetu z Łukowej p. Wiesławy Kubów z prezentacją działalności pierwszego na Zamojszczyźnie i pierwszego w tamtym czasie w Polsce wiejskiego Społecznego Komitetu.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W ciągu 20. lat działalności udało się poddać renowacji 120 pomników na cmentarzach w Łukowej, Chmielku, Osuchach, Szarajówce i Borowcu na ogólną sumę 165.913,00 zł.

Podziękowaniem za hojność ofiarodawców i pracę członków Społecznego Komitetu Opieki nad Cmentarzami w Gminie Łukowa oraz wolontariuszy jest film przygotowany przez GOK, który można nabyć w sklepach jako cegiełkę na realizację kolejnych remontów zabytkowych pomników na nekropoliach Gminy Łukowa. Cena filmu od 20 zł. Wpłaty można dokonać także za pomocą kodu QR. Od dwóch lat wpłaty można dokonać także za pomocą kodu QR. Poniżej KOD FOTOWPŁATY – (zeskanuj aplikacją twojego banku).

 

                          

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.