Michałek Żak

- Reklama -

Dziecko omal nie spadło z drugiego piętra

Szybka reakcja kobiety i biłgorajskich służb zapobiegła tragedii, do jakiej mogło dojść tej nocy na jednym z biłgorajskich osiedli. 3-letnia dziewczynka zostawiona przez rodziców bez opieki przeszła przez balustradę balkonu. Płaczące i wzywające pomocy dziecko uratowali strażacy oraz policjanci. Pijani rodzice dziewczynki trafili do policyjnego aresztu.

2 października około godziny 1.30 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację, że na balustradzie balkonu, po jego zewnętrznej stronie, znajdującego się na drugim piętrze jednego z bloków mieszkalnych w Biłgoraju, stoi małe dziecko, które płacze i wzywa pomocy. Natychmiast na miejsce został skierowany patrol policji. Jednocześnie o całym zdarzeniu została poinformowana biłgorajska straż pożarna, której pierwszy zastęp pojawił się pod blokiem na ul. Poprzecznej już po trzech minutach.

– Po przyjeździe strażaków, okazało się że na miejscu znajdował się już patrol policji oraz osoby postronne. To właśnie one rozłożyły pod balkonem kawałek tkaniny i zabezpieczały potencjalne miejsce upadku dziecka – informuje mł. bryg. Albert Kloc, oficer prasowy PSP w Biłgoraju. – Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozłożeniu drabiny przestawnej. W trakcje jej rozkładania jeden z policjantów (Aspirant sztabowy Marek Popowicz) wszedł na balkon wysokiego parteru, chcą przedostać się do dziecka. Po rozłożeniu drabiny i jej ustabilizowani, policjant za pozwoleniem dowódcy straży pożarnej, wszedł po drabinie na balkon pierwszego piętra i ewakuował dziecko do środka budynku. Niestety nie mógł on otworzyć drzwi od środka, więc strażacy musieli je wyważyć – dodaje oficer prasowy.

Po około 30 minutach na miejscu pojawili się pijani rodzice dziewczynki, którzy zostawili ją bez opieki. Jak się okazało, 22-letnia matka miała w organizmie ponad 1,5 promila, natomiast 36-letni ojciec 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obydwoje zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty.

– 3-latka została przetransportowana do szpitala. Na szczęście nie odniosła obrażeń. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia rodzicom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowy biłgorajskiej policji.

Policjanci apelują i przypominają – alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Wydłuża się czas reakcji i zdolność oceny sytuacji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Adrian ten od Krowiarki mówi

  Ja też po balkonach i piętrach latał aż jedna uciekinierka odleciała na miotle w powiat Biłgorajski.

 2. Piotrek mówi

  A gdzie była biłgorajska policja ze Tarnogrod pojechał

  1. TOSZOK mówi

   Nie ważne skąd była Policja, ważne że dziecko żyje dzięki temu Panu policjantowi. Narażając swoje zdrowie, czy życie także, uratował życie dziecka. Dziecko przeżyło szok budząc się w środku nocy, a rodziców nie było w domu. Przykre to bardzo że więcej dzieci, jest zostawiane bez opieki. Nie ważne że dziecko ma trzy, siedem, czy dziesięć lat. To są nieletnie dzieci. Nie ma prawa rodzic zostawić, samego dziecka w domu bez opieki. Policjanci zasługują na szacunek i docenienie wielkie, bo życie ludzkie jest droższe od pieniędzy i najważniejsze. Ci którzy pomagają ludziom, ratują ludzkie życie, powinni być nagradzani, a Ci policjanci którzy odbierają ludziom zdrowie, tylko za to że uczciwie żyją, powinni być surowo karani. Życie i zdrowie ludzie mają tylko jedno, i nikt nie ma prawa nikogo krzywdzić. Serca mamy wszyscy drodzy rodacy, tylko nie wszyscy mają Boga w sercach, i nie wszyscy według praw i obowiązków swoich pracują. Brawo i wielkie gratulacje dla tego Pana Policjanta. Niech wszyscy biorą z niego przykład i pomagają ratując ludzkie życie i zdrowie. Pieniądze i awanse są ważne, ale tylko dla tych, którzy pomagają ludziom narażając swoje życie. Zdarzają się przypadki gdzie zdrowie ludziom jest odbierane, bez żadnych powodów winy. Przykre to bardzo. Życie ludzkie i zdrowie jest najcenniejsze, bo tego już nikt nie kupi za największe pieniądze. Bezmyślne działanie ludzkie może odebrać zdrowie, i często życie w ciągu kilku minut. Szok, trauma, stresy i ciężkie choroby z tego. Gratuluję serdecznie Policjantom i życzę takich pięknych, radosnych chwil gdy zostaje dzięki Waszej pracy, ratowane ludzkie życie. Niech nigdy człowiek nie płacze i nie cierpi , a cieszy się i raduje z wykonywania obowiązków POLICJI.

 3. Lipiny Dolne mówi

  W radiu ZET mówili o tym w południe. Gratulacje dla dzielnego policjanta i oby został doceniony przez przełożonego. Dlatego twierdzę że rekrutacja do tej służby powinna wyglądać inaczej czyli skupiać się na zwykłych cechach charakteru chociażby, a nie komuś się ,,fuksnie” i potem tylko mandaty z byle g..na lepi. Panie policjancie-oby więcej takich jak Pan!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.