- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nowe wozy dla strażaków

19 stycznia br. wiceszef MSWiA Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w roku bieżącym otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wśród szczęśliwców znalazły się również gminy z naszego powiatu.

- Reklama -

Dofinansowanie w łącznej kwocie ponad 175 milionów złotych otrzyma 456 jednostek OSP. Trafią do nich 304 średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, 69 ciężkich samochodów oraz 83 lekkie samochody. Ich łączna wartość to 383 mln zł, z czego 175 mln zł to środki z budżetu państwa i firm ubezpieczeniowych.

Z naszego powiatu dofinansowanie otrzymały:

– gmina Księżpol (OSP Rakówka) – samochód średni

– gmina Biłgoraj (OSP Sól) – samochód lekki

- Reklama -

– gmina Turobin  (OSP Turobin) – samochód lekki

– gmina Aleksandrów (OSP Aleksandrów Pierwszy) – samochód średni.

Zadowolenia z dofinansowania nie kryją władze gmin. To dla nich duże wsparcie. – Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup samochodu lekkiego. Będzie on posiadał zbiornik gaśniczy o pojemności 1000 litrów. Pojazd taki jest niezbędny do wzrostu bezpieczeństwa na terenie gminy Turobin – mówi Andrzej Kozina, wójt gminy Turobin. Dodaje, że jednostka OSP Turobin jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Strażacy w roku 2021 wyjeżdżali do akcji 128 razy. Daje to 5. miejsce w województwie pod względem liczby wyjazdów jednostek OSP.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.