- Reklama -

- Reklama -

Trąba powietrzna przeszła przez powiat (FOTO)

W niedzielę 2 maja nad gminą Tereszpol przeszła straszna nawałnica. – To było coś strasznego. Silny wiatr, ściana deszczu i ciemność. Jak żyjemy, czegoś podobnego nie widzieliśmy – mówią zgodnie mieszkańcy.

- Reklama -

Nawałnica wyrządziła bardzo duże szkody. Wiele budynków ma zerwane dachy. Siła wiatru była tak duża, że drzewa zostały wyrywane z korzeniami. Mieszkańcy mówią, że wszystko trwało zaledwie chwilę, a tak silnego wiatru nie widzieli nigdy.

Największe szkoły nawałnica wyrządziła w miejscowości Tereszpol-Zygmunty. Dachy zostały zerwane z trzech budynków mieszkalnych i siedmiu gospodarczych.  Wiatr uszkodził również ogrodzenia domów, samochody. Rodziny ze zniszczonych domów zostały ewakuowane, a teren zabezpieczony. 

2 maja nad miejscowością Tereszpol-Zygmunty zrywając dachy z trzech domów oraz niszcząc sąsiednie budynki gospodarcze. Przybyłe na miejsce zastępy przystąpiły do zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz zabezpieczenia uszkodzonych budynków przed warunkami atmosferycznymi. W działaniach wzięły udział 4 zastępy PSP oraz 5 zastępów OSP. Szczęśliwie, żaden z mieszkańców nie został ranny – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. 

- Reklama -

Jak informują świadkowie blacha z dachów fruwała niczym kartka papieru. Siła była tak duża, że wyrywało drzewa z korzeniami. Na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Silne wiatry i huragany najgroźniejszą formę przyjmują w okresie wiosennym i jesiennym. Powodowane są najczęściej szybko przemieszczającymi się niżami.

 

Fot: Nadesłane

- Reklama -

Zostaw odpowiedź