- Reklama -

- Reklama -

Mieszkaniec Biłgoraja z wystawą w USA

Ta informacja dotarła do nas prosto z USA. Jak informuje mieszkający tam biłgorajanin - Janusz Jarosławski, jego wystawa „Oręż Bohaterów Niepodległej”, została właśnie zaprezentowana w sali Ignacego Jana Paderewskiego w Muzeum Polskim w Ameryce. - To dla mnie wielki zaszczyt i honor - przekazuje Jarosławski.

- Reklama -

Muzeum Polskie w USA, to miejsce niezwykłe, przepełnione bezcennymi pamiątkami po jednym z twórców Niepodległej Polski, wybitnym pianiście, kompozytorze, mężu stanu i przede wszystkim po wielkim Polaku.

- Reklama -

– Wśród znamienitych gości, którzy oglądali wystawę był Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska, Senator Alicja Chybicka, a także Ryszard Owsiany, prezes Muzeum Polskiego w Ameryce, Małgorzata Kot, Dyrektor Muzeum Polskiego w Ameryce, historyk Jan Loryś oraz Mónica Félix, Dyrektor Chicago Cultural Alliance – informuje pochodzący z Biłgoraja, Janusz Jarosławski.
Wystawa „Oręż Bohaterów Niepodległej” jest projektem realizowanym w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.