- Reklama -

- Reklama -

Mieszkańcy ulicy Bagiennej nie wytrzymali! Zobaczcie co się dzieje w ratuszu

Wrze w biłgorajskim Urzędzie Miasta! Blisko 20 mieszkańców, przyszło na konsultacje w sprawie ulicy Bagiennej. Emocje wzięły górę już od pierwszych minut dyskusji dotyczącej budowy chodnika przy ulicy Bagiennej. Tak jak informowaliśmy w Nowej Gazecie Biłgorajskiej, mieszkańcy nie chcą chodnika pod swoimi oknami, ale po przeciwnej stronie zabudowań. Projektant mówi, że to niemożliwe.

- Reklama -

Dlaczego spełnienie prośby mieszkańców jest niemożliwe?

Wiceburmistrz Biłgoraja – Jarosław Bondyra oraz projektant przekonują, że inwestycja musi przebiegać w pasie drogi powiatowej, inaczej wniosek o dofinansowanie przepadnie. Co ciekawe, wbrew wcześniejszym zapewnieniom, na spotkaniu nie ma przedstawiciela inwestora, czyli Zarządu Dróg Powiatowych.

- Reklama -

Nie ma jeszcze zapewnionych środków na przeprowadzenie inwestycji. Powiat złożył wniosek o dofinansowanie. Planowany koszt inwestycji oscyluje w granicach 1 mln zł.

Znacznie więcej o sprawie już we wtorek w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Z uwagą  wysłuchamy mieszkańców, którzy jak widać są mocno zaangażowani w sprawę chodnika.

 

 

- Reklama -

28 Komentarze
 1. On mówi

  Czytam czytam i nie wierze „załóżcie sobie gaz” ale nikt nie pomyslal, ze moze nie wszystkich stac, ” nie będą składować drzewa” ale tez nikt nie pomyslal ze Tym mieszkańcom nie jest milo miec stertę drzewa przed domem? Pewnie muszą to wozić na posesje taczkami albo nosić w rękach. Masakra, ale oceniać, że krzycza, ze stare itd to fajnie się pisze. Wstyd ludzie dajcie im zyc nie chca to nie robcie, podali swoje argumenty z tego co czytałem to logiczne bardzo i ważniejsze od tego, że ktoś chce spacerować z dzieckiem z wlaszcza, ze z tego co się orientuje kawałek dosc spory trzeba przejść ulica zanim dojdzie sie do chodnika.

  1. Biłgorajanka mówi

   No w sumie straszne bo to jedyni mieszkańcy całej ulicy lub miasta a może idźmy dalej województwa którzy musza nosić drzewo taczkami albo nie do pomyślenia na rękach. Tu chodzi o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gdyż ulica bagienna stała się ulica przelotowa z obwodnica.

  2. Anonim mówi

   Brawo dla Pana !

   1. Biłgorajanka mówi

    Nie pan tylko pani tak się składa ze także muszę się wstydzić ze drzewo na naręczach do domu nosze i muszę go przywozić całą zimę po troszku bo nie mam gdzie na podwórku składować.

  3. Anonim mówi

   najwięcej wypowiadają się osoby które nawet nie wiedzą pewnie gdzie znajduje się ta ulica… nikt z nas nie chciałby aby ktoś zaglądał nam po oknach …

   1. Biłgorajanka mówi

    Co to za argumenty albo ze nie mam gdzie drzewa składować albo ze będą ludzie do okien zaglądać. Cały Biłgoraj czeka na chodnik na ulicy bagiennej bo tylko na tej ulicy on będzie i wszyscy będą mogli przyjść i wieczorem serial z życia ferdka kiepskiego pooglądać. Rolety są. Jak ktoś chce znalesc problem to zawsze znajdzie we wszystkim.

 2. Biłgoraj mówi

  Za budowa tego chodnika jest ulica ktorej sprawa wogle nie dotyczy. Radnego nikt nie zna, nikt nie wie kto to, nie wiadomo kto prosił i budowę tego chodnika, chyba tylko ulica Północna chciala gdzie u nich pod oknem chodnika nie bedzie. Więc co mi tam? przyjde pokrzycze i jestem w większości. Z tego co wiem to ten caly radny nawet nie wiedzial, ze po tej stronie jest np. gaz. Ulica jest bardzo bezpieczna a jeśli chodzi o składowanie opalu to co Ci ludzie maja zrobić jesli maja wjazdy tak wąskie ze samochod z opalem nie wjedzie?! Nie każdego tez stac na instalacje gazowe, robicie sobie jaja komentarzami głupimi a nikt tych ludzi nie zapytal o zdanie, z tego co slyszalam to Radny Pan Rafał nawet na spotkanie nie mial ochoty z tymi ludźmi. No i kończąc skoro to co za płotem nie jest mieszkańców to czemu nikt z urzędu nie przyjedzie co drugi tydz kosić tam trawy? kto to robi? wlasnie mieszkańcy których ten plac nie jest. Dajcie ludziom spokoj a jeśli musi być chodnika to na północnej go zróbcie przeciez im jest najbardziej potrzebny.

 3. Społeczność Biłgoraja mówi

  Na ul. Bagiennej jest dyskusja,
  a na Osiedlu Piaski przy ul. Gen Andersa chodnik z dnia na dzień zniknął, a w miejscu chodnika na terenie miejskim pojawiły się prywatne miejsca parkingowe.
  Nikt nie wziął pod uwagę, że z miejskiego chodnika, notabene nie dawno wykonanego, korzystają nie tylko mieszkańcy tej ulicy i DPS-u (domu kombatanta) ale również rodzice z dziećmi niepełnosprawnymi w drodze do przedszkola integracyjnego i jest to dla nas dużym utrudnieniem.
  Proszę Szanowną redakcję o zainteresowanie się naszym problemem i opublikowanie mojego komentarza ( prośby) w Waszej gazecie.

 4. Anonim mówi

  Nie dziwie się ze młodzi ludzie wyjeżdżają z miasta Biłgoraj jeśli ze strony starszyzny napotykają taki mur.

 5. Mieszkanka Miasta Biłgoraj mówi

  Drodzy Państwo, sprawa nie tyczy się wygody czy rekreacji, sprawa tyczy się bezpieczeństwa mieszkańców Miasta Biłgoraj, którzy na co dzień mają prawo korzystać z dróg publicznych oraz odpowiednio przystosowanych chodników dla pieszych i ścieżek rowerowych. Pamiętajmy również, że wypowiedzi oraz komentarze umieszczane publicznie powinny być odpowiednim poziome, nie używajmy hejtu!

 6. Mieszkaniec Bagiennej mówi

  Tak się składa, że byłem na tym spotkaniu i za budową chodnika i ścieżki rowerowej po oknami opowiedziało się 5 osób – mieszkańców ulic Północnej i Janowskiej. Wszyscy mieszkańcy ulicy Bagiennej byli przeciwni. I będą. Chodnik można zrobić po drugiej stronie jezdni – wystarczy posypać tam gdzie mówią ze jest za wąsko. Skoro kiedyś mógł być chodnik z drugiej strony to dziś tym bardziej. Nie róbcie z ludzi debili!

  1. Anonim mówi

   Nie zawlaszczajcie sobie ziemi państwowej na wasze dobra materialne które służą za parkingi magazyny na drzewo. Nie macie gdzie trzymać drzewa zmieńcie ogrzewanie na gazowe proste. Na części chodnika także samochód można postawić gdzie zmieści się pieszy i wasze wozy. W czym problem

 7. v mówi

  Zawsze tak jest, na stu mieszkańców znajdzie się jeden albo kilku krzykaczy, którym nigdy nic nie pasuje. Olać takich ludzi i robić swoje

  1. Marcin mówi

   Właśnie! Była tam jedna krzykaczka z ulicy Północnej hahaha! Bo ona musi pod oknami Bagiennej spacerować hahaha! Olać ją haha!!!

   1. Anonim mówi

    Tu mowa o innych krzykaczach trzeba czytać ze zrozumieniem 🙈

    1. Marcin mówi

     Ale ja czytam ze zrozumieniem i z mojego punktu widzenia jeśli już to właśnie tę krzykaczkę trzeba olać! Nie zrozumiałeś ironii…

 8. Bagniak mówi

  mochery nie chcąc bo mają styrty opału przed domem i im nie w smak że nie będzie gdzie składować po za tym pas drogowy więc mogą sobie popłakać

  1. Ewa mówi

   Mają sterty opału i mieć będą, a płakać to będziesz ty!!! Hahahaha!!!

 9. 997 mówi

  No gdzie wam zrobią chodnik wąż niejszego jest kilka domów na Andersena bo tam mieszka vip

 10. Wiesław mówi

  Słyszałem ze bardzo kulturalnie przeciwnicy chodnika odnosili się do pozostałych obecnych, którzy także mieli prawo do wyrażenia swych opinii.
  Mam nadzieje że władze miasta podejmą właściwe decyzje co do inwestycji i wezmą pod uwagę zdanie większości.

 11. Koncepcja mówi

  „Projektant mówi że to niemożliwe”… Trzeba zmienić projektanta.

 12. Mieszkaniec osiedla bagienna mówi

  Z takich powodów niektóre osiedla wyglądają tak jak wyglądają bo starzy ludzie nie pozwalają na znaczące i wnoszące coś w życie osiedlowe i społeczne inwestycji. Osiedle bagienna chce chodnika poza czterema zabudowaniami. Warto wspomnieć ze te osoby nie nie dbają o bezpieczeństwo dzieci pozostałych mieszkańców bo oni dzieci już nie maja 👎👎👎 wstyd

  1. Dariusz mówi

   „Już dzieci nie mają…” co za głupota! Właśnie że mają dorosłe dzieci, które muszą zadbać o wygodę starszych! Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia! Ty dbaj o swoje interesy, a ja zrobię wszystko by zadbać o swoje! Proste!!!

   1. Mieszkaniec mówi

    A komfort i wygoda będzie mniejsza jak powstanie chodnik? Gdzie oni później będą chodzić na balkonikach albo na spacer ze swoimi dziećmi? Po ULICY ? Czy lepiej by było po chodniku?

    1. Dariusz mówi

     No z balkonikiem to lepiej po ulicy, kostka ma nierówności, a wzamian mieć podjazd do wypakowania między innymi wózka inwalidzkiego jak i bezpieczne wypakowanie seniora. Taki szeroki podjazd nam bardzo pasuje. I nie oddamy go pod wasz chodnik! O nie!

     1. Mieszkaniec miasta Biłgoraj mówi

      To co po za państwa płotem nie jest wasze 🙂

 13. Mieszkaniec mówi

  Ten chodnik i ścieżka jest dla mieszkańców miasta , a nietylko dla mieszkańców Bagiennej. Protestują przeciwko temu że nie będą mieli magazynów opału że po chodniku będą chodzić ludzie.

 14. Róża mówi

  droga redakcjo, należy zaznaczyć, że przeciwnicy budowy chodnika i ścieżki rowerowej są w mniejszości, znacząca większość mieszkańców osiedla Bagienna jest za inwestycją i o tym głośno mówili na konsultacjach

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.