- Reklama -

Mali sportowcy na wielkie zawody. Trwają zapisy

Już w najbliższą sobotę zostanie zainaugurowany turniej piłkarski dla młodzieży. Dwa spośród siedmiu spotkań odbędzie się w powiecie biłgorajskim.

Przełom września i października zapowiada się bardzo interesująco w życiu sportowym mieszkańców powiatu biłgorajskiego. Właśnie w tym okresie w Tarnogrodzie oraz Biłgoraju zostaną rozegrane zawody piłkarskie pod nazwą Piłkarski Turniej o Wolność. Może w nich wziąć udział młodzież w wieku do 11 lat, a każda szkoła i klub może zgłosić się do dowolnego turnieju.

Zawody mają na celu nie tylko propagowanie zdrowego stylu życia i rywalizacji sportowej, ale również aktywacji różnych grup środowiskowych, w tym szczególnie środowiska wiejskiego oraz z małych miast.

Rozgrywki będą podzielone na cześć grupową i pucharową. W 4 grupach liczących po 4 drużyny, zespoły będą rywalizować na zasadzie “każdy z każdym”. Do części półfinałowej awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, które zbiorą największą liczbę punktów. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt, a za porażkę 0 punktów. Następnie odbędzie się mecz półfinałowy, finałowy oraz o trzecie miejsce. Tutaj wygrywa drużyna, która zdobędzie większą liczbę bramek w tabeli.

Każdy z nich będzie trwał 20 minut, i zostaną one sędziowane przez licencjonowanych arbitrów.

Takie zawody będą świetną opcją dla najmłodszych, którzy razem ze swoimi rówieśnikami będą mogli wspólnie spędzić czas w oderwaniu od telefonów oraz komputerów.

- Reklama -

Dla uczestników i zwycięzców czekają gadżety, medale puchary i nagrody. Dla najlepszych czekają vouchery o łącznej wartości 2200 zł.

Najbliższe turnieje odbędą się:

  • 18 września – Tomaszów Lubelski
  • 19 września – Hrubieszów
  • 25 września – Tarnogród
  • 26 września – Krasnystaw
  • 1 października – Biłgoraj
  • 3 października – Warszawa
  • 9 października – Chełm

Aby zgłosić drużynę, należy przesłać stosowne dokumenty na podany adres zgloszenia@wczorajdzisiajjutro najpóźniej na jeden dzień roboczy poprzedzający imprezy. O zakwalifikowaniu do imprezy decyduje kolejność zgłoszeń (data wysłania zgłoszenia mailem). Więcej informacji oraz dokumenty wraz z regulaminem można znaleźć na stronie internetowej Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.