- Reklama -

Koniec z problemem nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu dla wielu osób to wstydliwy i dotkliwy problem. Można jednak w prosty i bezbolesny sposób uporać się z tą uciążliwą dolegliwością lub profilaktycznie jej zapobiec jeszcze w młodym wieku. Wszystko to dzięki metodzie Głębokiej Stymulacji Magnetycznej FMS, która jako jedyna na Zamojszczyźnie praktykowana jest w Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnym Gadu-Gadu w Biłgoraju.

 

Nietrzymanie moczu może dotknąć każdego z nas. Z problemem tym borykają się zarówno osoby młodsze, jak i starsze. Na szczęście, w Biłgoraju pojawiła się skuteczna metoda leczenia nietrzymania moczu każdego rodzaju: wysiłkowego, nagłego parcia, jak również mieszanego. Metoda FMS, bo o niej mowa, to nieinwazyjny, niekrępujący i bezbolesny zabieg, które pomoże uporać się z problemem raz na zawsze. Badania potwierdzają wysoką skuteczność metody. Aż 80% pacjentów zostało całkowicie wyleczonych, a pozostali odczuwali znaczną poprawę. Leczenie nietrzymania moczu za pomocą urządzenia Magneto Stym jest nieinwazyjne. W siedzisko specjalnego fotela został wbudowany aplikator do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej. Pacjent siada ubrany na fotelu. Podczas trwania zabiegu jedyne, co wyraźnie odczuwa, to skurcze mięśni dna miednicy. Zabieg trwa około 20 minut i może być przeprowadzany co 2 dni. Poprawa odczuwalna jest wyraźnie już po 6 sesjach, natomiast pełną skuteczność terapia osiąga po około 16 zabiegach. Fotel ten jest jedyny na Zamojszczyźnie, najbliższy znajduje się w Lublinie.

Z zabiegów bardzo często korzystają u nas młode kobiety, np. po porodach, takie, które chcą wzmocnić mięśnie dna miednicy oraz osoby, które chcą zapobiec w przyszłości takim problemom. Terapia ta przeznaczona jest również dla mężczyzn – mówi Alicja Bosak, właścicielka Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego Gadu-Gadu w Biłgoraju. – Metoda stymulacji głębokich mięśni jest bezbolesna, a także nieinwazyjna – precyzuje.

Pierwsza wizyta jest wizytą konsultacyjną i bezpłatną. Jest to spotkanie z fizjoterapeutą, który przeprowadza wywiad. Pacjent płaci dopiero za kolejną wizytę. Zabiegi wykonywane są w cyklu terapii 10-dniowej, co drugi dzień. Pojedynczy zabieg kosztuje 50 zł.

Aby umówić się na wizytę należy zadzwonić pod nr tel. 570 760 506, 570 760 505 lub osobiście w placówce przy ul. Długiej 75 w Biłgoraju.

- Reklama -

Metoda FMS łączy w sobie zalety elektroterapii i magnetoterapii, intensyfikując efekty obu tych terapii. Pole elektromagnetyczne sięga do 10 cm w głąb ciała, a jednocześnie indukcja jest ok. 250 razy większa od najmocniejszych aparatów do magnetoterapii. Głęboka stymulacja elektromagnetyczna stymuluje więc głęboko położone osłabione mięśnie dna miednicy do wykonywania ćwiczeń. Tym samym zwiększa siłę i wzmacnia wytrzymałość zwieracza i lokalnych mięśni oraz ostatecznie reguluje aktywność pęcherza.
Terapia przynosi także korzyści m.in. w opóźnionym wzroście kostnym, osteoporozie, chorobie zwyrodnieniowej stawów, infekcji bakteryjnej skóry i tkanek miękkich, bólach kręgosłupa, migrenie, dyskopatii, symulacji mięśni unieruchomionych pod gipsem.

Terapia ta nie jest wskazana jedynie u pacjentów z padaczką, arytmią serca, pacjentów ze stymulatorami serca lub metalowymi implantami, jak również u pacjentek w ciąży i osób z infekcjami dna miednicy.

Więcej szczegółów dotyczących tej metody terapii oraz pozostałych świadczonych usług znaleźć można na stronie internetowej www.poradniegadugadu.pl  (kliknij tutaj) oraz na stronie Facebook (kliknij tutaj).

Niezbędne informacje uzyskać można również pod nr tel. 570 760 506 lub 570 760 505. 

Red.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Emi mówi

    Nieprawdą jest, że jest jedyną na Zamojszczyźnie, ponieważ taka sama terapia jest po sąsiedzku na ul. Kochanowskiego3 w Biłgoraju. Byłam, widziałam na własne oczy.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.