Teraz
+28°
Główna
Najnowsze
Logowanie
12:00
+33°
15:00
+35°
Do Zwierzyńca wróciły wilki. A tu nora i szczenięta
Szczebrzeszyn ostro sadzi (foto)
Zwierzyniec ma nową atrakcję
Mieszkanka gminy pokazuje co widziała w świecie Małgorzata Wołoszyn mieszka w podzamojskiej wsi Wysokie w Gminie Zamość. Jej życie to poznawanie świata, ale chce się podzielić z mieszkańcami tym co widziała. Zdjęcia z dwóch wypraw do Stanów Zjednoczonych będzie można obejrzeć na nowej wystawie w siedzibie Gminnego (...)
Zwierzyniec pomoże najuboższym mieszkańcom. Są paczki Znajdujący się w trudnej sytuacji mieszkańcy gminy Zwierzyniec wciąż mogą liczyć na unijną pomoc żywnościową, ale jej dystrybucja będzie się odbywać nieco inaczej niż do tej pory. Pierwszy w tym roku transport pomocy żywnościowej ma przyjechać przed świętami. (...)
Pierwszy raz strażaków z Krasnobrodu Strażacy z Krasnobrodu robią to po raz pierwszy. Po raz pierwszy zapraszają mieszkańców na Dni Otwarte OSP Krasnobród. Nie ma co się wykręcać brakiem czasu, bo spotkanie zaplanowali na długi majowy weekend (3.05). Na placu przy miejscowej remizie strażackiej, (...)
W gminie Zamość ludzie nie siedzą bezczynnie (foto) Prawie 70 mieszkańców gminy Zamość nie lubi bezczynnie siedzieć w domu. Zamiast przed telewizorem albo przy barku, wyruszyli w 5-kilometrową trasę w Skaraszowie. To XIV edycja Marszu Pieszego na Orientację, organizowanego Gminę Zamość. (...)
W Nieliszu rolę się odwróciły. Co zrobili seniorzy? Budujące obrazki z gminy Nielisz. Zaczęło się od tego, że uczniowie ze Złojca przyszli do Domu Senior Plus, żeby uczyć seniorów obsługi komputera. Starsi mieszkańcy chcieli jakoś podziękować i tym razem to oni podzielili się wiedzą i pokazali jak robi (...)
Nadchodzi Moto Radecznica 2025 Motocykliści i fani dwóch kółek, czas szykować maszyny! Przed nami zlot Moto Radecznica 2025, zaplanowany do 10 maja. Czeka specjalnie przygotowana trasa turystyczna po pięknych terenach, ale też wspólna modlitwa, konkursy, koncerty i pyszne jedzenie. Oto szczegóły. (...)
Ale ludzi w Szczebrzeszynie. Przyszli odnowić wiarę (foto) Naprawdę sporo ludzi pojawiło się w Szczebrzeszynie na Seminarium Odnowy Wiary. Zresztą już kolejnym. Samo seminarium to swoista szkoła modlitwy, formacji wewnętrznej oraz życia w mocy Ducha Świętego. Uczestnictwo polega na obecności na wszystkich katechezach organizowanych raz w tygodniu. W (...)
Kobiety ze Szczebrzeszyna już bezpieczne? W Szczebrzeszynie już koniec intensywnego i pełnego doświadczeń trzymiesięcznego programu "Bądź Bezpieczną Kobietą". Ponad 50 uczestniczek z gminy Szczebrzeszyn, ale też okolicznych, zdobyło cenne umiejętności z zakresu samoobrony, poprawiając swoje bezpieczeństwo i pewność siebie. (...)
Takiej lekcji jeszcze tu nie było. Można? (foto) I to się nazywa żywa lekcja, która nie zanudzi uczniów tylko zwróci ich uwagę. I co ważne to u nas, bo w Szkole Podstawowej w Mokrem (gm.Zamość) żywa lekcja muzyki. Nawet bardzo żywo, bo zamiast czytać młodym ludziom o tańcach, (...)
Najładniejsze kartki wielkanocne wybrane Konkurs kartek wielkanocnych, organizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komarowie-Osadzie, cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W najnowszej edycji uzdolnieni plastycznie mieszkańcy gminy zgłosili rekordową liczbę 67 prac. Konkursowe propozycje właśnie zostały ocenione przez jury, które w trzech kategoriach wiekowych przyznało (...)
Jaka matka, taka córa. Z gminy Łabunie Krystyna Hubala to mieszkanka gminy Łabunie. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu, wspólnie z córką - Dianą Żarów, zapraszają na wystawę swoich prac. Wystawa malarstwa "Więzi", zostanie otwarta dziś w Czytelni Książnicy im. Stanisława Kostki Zamoyskiego. (...)
Parafianie czuwają w nocy. Biją dzwony W kościele w Skierbieszowie wieczorne spotkanie i czuwanie. Przed nami 20 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Skierbieszowie zaprasza mieszkańców 2 kwietnia w środę. O godzinie 21:00 - Apel Jasnogórski, później przypomnienie testamentu papieża (...)
Wyprowadzili mieszkańców do lasu (foto) Sezon turystyczny w Nadleśnictwie Zwierzyniec oficjalnie rozpoczęty. Frekwencja zaskoczyła nawet leśników, którzy zaprosili mieszkańców na spacer. Taki nieco dłuższy spacer, bo to blisko 5 kilometrów w leśnym kompleksie w okolicach Józefowa i Zwierzyńca. Były m.in. odwiedziny w słynnych Sztolniach w (...)
Gdzie on zaparkował malucha w Zamościu?! Oj poniosła fantazja (foto) Miało być niewinnie i z przymrużeniem oka, kiedy zamojski "Elektryk" ogłosił "Dzień bez plecaka". Mówiąc najprościej, szkoła zachęciła uczniów do zabawy i uruchomienia wyobraźni. No bo w czym przynieść książki, zeszyty i inne pomoce naukowe jak nie w plecaku? Ooooo, (...)
Pomożecie strażakom z OSP Łabunie? Strażacy z OSP KSRG Łabunie nie lubią siedzieć bezczynnie. Właśnie rozpoczęli kolejną akcję zbiórki złomu. Pomóc może każdy: - Tak jak w poprzednich latach, liczymy na Wasze wsparcie. Środki uzyskane ze sprzedaży złomu przeznaczymy na zakup sprzętu dla naszej jednostki (...)
Trzy nasze gminy wśród wybranych. Płynie kasa Trzy gminy z powiatu zamojskiego na liście samorządów, do których popłynie kasa od Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. To: Nielisz, gmina Zamość i Krasnobród: - Chcemy, żeby ludziom na wsi żyło się tak samo komfortowo jak w mieście, a do tego (...)
Tragiczny dzień w historii Krasnobrodu Dziś ważny dzień w Krasnobrodzie. I tragiczna data w historii gminy. Na cmentarzu w Krasnobrodzie (przy ulicy Spokojnej) spoczywa 42 powstańców styczniowych. Polegli 24 marca 1863 r. w bitwie z Rosjanami na uroczysku świętego Rocha. W poniedziałkowe południa rozpoczną się (...)
Osuchy: Partyzancka Droga Krzyżowa (foto)
Dramat mundurowej z Zamościa
Alarm na Zamojszczyźnie. Morderczy upał zgarnia żniwo
Józefa Kusiak