Teraz
+28°
Główna
Najnowsze
Logowanie
12:00
+33°
15:00
+35°
Mieszkańcy Radecznicy wezmą dwa dni wolnego?
Skierbieszów nie wywiesił białej flagi (foto)
Co za chamstwo! Takie sceny w Krasnobrodzie (foto)
Wędkarze ze Zwierzyńca zakasali rękawy (foto) To bardzo pracowite dni dla wędkarzy z PZW w Zwierzyńcu. A ci zebrali się, żeby zarybić rzekę Wieprz lipieniem: - Dziękujemy wędkarzom z naszego koła za pomoc w zarybieniu tej pięknej ryby. Wiesiek ,Arek Rafał oraz pracownikom biura Zarządu (...)
Położono ich twarzami do ziemi i strzałami w tył głowy zostali zabici Położono ich twarzami do ziemi i strzałami w tył głowy zostali zabici. Dzisiaj stoi tu pomnik i krzyż. Na pomniku liczba 96, bo tyle osób zostało zgładzonych w wyniku terroru niemieckiego w czasie II wojny światowej. Już o 9:15 rozpoczynają (...)
Finałowy koncert już dziś w Krasnobrodzie W Krasnobrodzie dziś finałowy koncert warsztatów wokalnych "Wniebogłosy": - Będzie nam ogromnie miło, jeśli zechcecie być wtedy razem z nami. Uczestnicy przygotowują całkiem pokaźny program utworów takich wykonawców jak GOSPEL RAIN, TGD i Gabi Gąsior - zapowiadają organizatorzy. Początek (...)
Oto nowy szeryf Bodaczowa Oto Hubert Prus. Od teraz najważniejszy człowiek w Bodaczowie (gm.Bodaczów) i okolicach. W zaplanowanych na piątek wyborach sołtysa, dostał właśnie najwięcej głosów. Co z poprzednim sołtysem? (...)
Pieczony ziemniak poruszy mieszkańców? Plan jest taki, żeby wyciągnąć ludzi z domów. W końcu weekend, więcej wolnego, a w gminie Komarów-Osada zaplanowali imprezę. Co z tego wyjdzie, dowiemy się w miejscowości Krzywystok, bo tu w niedzielę (28.09) zapraszają mieszkańców. (...)
Żałoba pokrzyżowała plany w gminie Sitno Pamiętacie jeszcze o nowej świetlicy wiejskiej w Jarosławcu (gm.Sitno)? Dziwna sprawa, bo oficjalnie miała być otwarta w .... kwietniu tego roku. Wtedy po śmierci papieża Franciszka, prezydent wprowadził żałobę narodową i świetlica zeszła na dalszy plan. I to zeszła na (...)
Na Roztoczu uczą robić zdjęcia. Za darmo Są tu pasjonaci fotografii przyrodniczej, którzy lubią obserwować naturę i zwierzęta? Bo Roztoczański Park Narodowy chce was nauczyć jak robić dobre zdjęcia. Zaprasza chętnych do udziału w jednodniowych warsztatach fotograficznych z makrofotografii. (...)
Ryzyko katastrofy w parafii zażegnane?! (foto) W końcu jakieś dobre informacja i optymistyczne obrazki. Chodzi o zabytkowy kościół w Dubie (gm.Komarów-Osada). Kościół, któremu groziła katastrofa, a z roku na rok był w coraz gorszym stanie: - Prace postępują szybko zgodnie z harmonogramami i to cieszy, ale (...)
Dzieło sztuki na budynku w naszej gminie! To prawdziwa dzieło sztuki w gminie Radecznica. I wcale nie jest w żadnej galerii, czy na wystawie. Jest na ... budynku Międzypokoleniowego Centrum Edukacyjnego im.Jakóba Raciborskiego w Mokremlipiu. Mural nawiązuje do tożsamości mieszkańców. (...)
Zwierzyniec powitał nowych uczniów (foto) Pamiętacie jeszcze swoje pierwsze szkolne ślubowanie? Dla najmłodszych uczniów jest to zawsze przeżycie i tak było w Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu. A tu świeżo upieczeni pierwszoklasiści zaprezentowali piękną część artystyczną, a później nadeszła długo wyczekiwana chwila – złożenie uroczystego (...)
Tego w gminie jeszcze nie było! To będzie wyjątkowe miejsce w gminie Szczebrzeszyn, a możliwe, że w całym powiecie zamojskim. Na pomysł wpadły gospodynie wiejskie z wioski Niedzieliska. Wszystko jest już gotowe, program dopięty na ostatni guzik, a uroczyste otwarcie 27 września (najbliższa sobota). Poznajcie szczegóły. (...)
Tu powstało ... Koło Cmentarnych Detektywów Takiej inicjatywy jeszcze u nas nie było. W Szkole Podstawowej w Zwierzyńcu powstało właśnie Koło Cmentarnych Detektywów. (...)
Ślady dzikiej krwi w sercu Roztocza. Znacie to miejsce? Niewiele osób wie, że w sercu Roztoczańskiego Parku Narodowego jest miejsce, gdzie natura wciąż pisze własną historię. XIX-wieczne zabudowania Florianki skrywają sekrety dzikiej krwi. To tutaj potomkowie tarpanów przetrwali do dziś. I do dziś to miejsce żyje. (...)
Poruszenie w parafii. Przyjechał nawet biskup (foto) To ważne wydarzenie w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w niewielkim Dubie (gm.Komarów-Osada). A tu msza święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Przyjechał m.in. biskup pomocniczy diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks.Mariusz Leszczyński. Zobaczcie jak było uroczyście. (...)
Gospodynie na medal. To już 65 lat! (foto) Koło Gospodyń Wiejskich w Horyszowie Polskim (gm.Sitno) to jedno z najstarszych i najbardziej aktywnych kół w regionie. Od ponad 60 lat angażuje się w życie swojej społeczności. To nie tylko organizowanie wydarzeń kulturalnych, ale także szeroka pomoc społeczna, edukacyjna i (...)
Uwaga! Gmina zaczęła chlorowanie wody Uwaga mieszkańcy gminy Adamów. Woda w waszych kranach może być niebezpieczna dla zdrowia! - W związku z planowanym odbiorem inwestycji budowa wodociągu Adamów-Bliżów informujemy, że rozpoczyna się chlorowanie wody na tym odcinku - przekazuje gmina. O co w ogóle (...)
Muzyczna wizytówka Szczebrzeszyna koncertuje Orkiestra Dęta "Echo Kniei" ze Szczebrzeszyna zaprasza mieszkańców na koncert. Co potrafi i jak gra po 35 latach istnienia, dowiemy się w najbliższą niedzielę. Pogoda ma być ładna, a koncert w amfiteatrze w Szczebrzeszynie. (...)
Osuchy: Partyzancka Droga Krzyżowa (foto)
Dramat mundurowej z Zamościa
Alarm na Zamojszczyźnie. Morderczy upał zgarnia żniwo
Józefa Kusiak