Teraz
+22°
Główna
Najnowsze
Logowanie
09:00
+28°
12:00
+36°
Mamy nowy rezerwat na Ziemi Zamojskiej. Co to oznacza?
Tak Krasnobród docenił mieszkańca. Ma tablicę na stadionie
W Zwierzyńcu ustanowili nowy rekord (foto)
Nasze "Udryczanki" nie mają sobie równych (foto) Zespół Śpiewaczy "Udryczanki" to jedna z wizytówek gminy Stary Zamość. I panie udowodniły, że mają talent i serce do muzyki. Na XV Festiwalu Zespołów Śpiewaczych w Werbkowicach, nie miały sobie równych. (...)
Szczebrzeszyn robi koncert dla seniorów. Kto wystąpi? Uwaga seniorzy ze Szczebrzeszyna i okolic. Już w najbliższy piątek (21 listopada) Jesienny Koncert z okazji Dnia Seniora. Zaprasza Miejski Dom Kultury w Szczebrzeszynie. A kto wystąpi? (...)
I co z tą przebudową w Nieliszu? (foto) Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 837 w Nieliszu, wraz z budową nowego mostu nad rzeką Wieprz. Choć inwestycja jest dopiero na początku realizacji, już teraz widać jej skalę i znaczenie dla gminy. (...)
Wielkie gotowanie w gminie Zamość (foto) Ruszyły warsztaty kulinarne „Jesienno-zimowe smaki w Gminie Zamość”. To cykl spotkań dla mieszkańców zaplanowanych w różnych miejscowościach na terenie gminy. Jako pierwsi zakasali rękawy mieszkańcy w świetlicy wiejskiej w Sitańcu. A tu panie z sołectw: Sitaniec, Sitaniec Kolonia oraz (...)
Zwierzyniec i Szczebrzeszyn nie zostawią tych ludzi Piękny, wzruszający gest ze Szczebrzeszyna i Zwierzyńca. Została właśnie otwarta i udostępniona baza rodzin, dla których ludzie życzliwi szykują pomoc na święta w ramach "Szlachetnej Paczki". Tu nie chodzi o wielkie pieniądze, ale przede wszystkim zwykłą ludzką życzliwość, dla (...)
Wzywają mieszkańców na "Okrągły stół" W jakim kierunku pójdzie Zwierzyniec i jaka przyszłość czeka gminę? O tym będą dyskutować już w najbliższą sobotę. A przed nami "Zwierzyniecki Okrągły Stół" czyli panel panel społeczny o Zwierzyńcu. Wszyscy chętni bez wyjątku są zaproszeni. (...)
Filip ze Zwierzyńca nie został sam (foto) To prawdziwi bohaterowie ze Zwierzyńca i okolic. Kiedy Filip, czyli uczeń miejscowej szkoły miał fatalny wypadek i musiał przejść operację ręki w szpitalu w Łęcznej, tych 21 osób nie przeszło obok tego obojętnie. (...)
Co wymyśli Komarów-Osada? Młodzi mieszkańcy gminy Komarów-Osada, którzy chcą wziąć udział w nowej edycji konkursu na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową, mogą już obmyślać koncepcję swoich propozycji. Miejscowy ośrodek kultury czeka na nie przez kilka tygodni, a wyniki ogłosi pod koniec listopada. (...)
Są najpiękniejsze na całym Roztoczu (foto) Nawet mieszkańcy nie znają tych miejsc i takich widoków. A czas na rozstrzygnięcie 7. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego "Moje roztoczańskie drzewo". Zobaczcie najpiękniejsze i najbardziej wyjątkowe drzewa, jakie mamy dosłownie na wyciągnięcie ręki, czyli na Roztoczu. (...)
Oto „Człowiek Roku Gminy Komarów-Osada”. Znacie? Znamy lokalnych bohaterów z gminy Komarów-Osada. To Społeczny Komitet „Pomocna Dłoń” oraz Jolanta Danielewicz i Krystyna Tomaszczuk, którzy dołączyli do grona laureatów tytułu „Człowiek Roku Gminy Komarów-Osada”. Zgodnie z tradycją wręczenie wyróżnień odbyło się podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości. (...)
Nawet ksiądz w patriotycznym ornacie (foto) Za nami Narodowego Święto Niepodległości, do którego przynajmniej jeszcze na moment wracamy. A dokładnie do parafii w Grabowcu, gdzie oczywiście była wspólna modlitwa za Polskę, ale też wyjątkowy widok, bo nawet ksiądz pojawił się w okolicznościowej stylizacji. Czyli ornacie z (...)
Darmowa wyżerka w Gminie Zamość! Nie wydasz ani złotówki, a najesz się do syta! W Gminie Zamość ruszają darmowe warsztaty kulinarne, podczas których mieszkańcy będą gotować, smakować i bawić się przy wspólnym stole. Tylko nie ma co czekać, bo zapisy już trwają i to w (...)
Strażackie manewry w Szczebrzeszynie (foto) Opatrywanie ran postrzałowych i współpraca w sytuacjach kryzysowych. Tak było w Kawęczynku (gm.Szczebrzeszyn) gdzie odbyły się manewry Ochotniczej Straży Pożarnej: - Podczas ćwiczeń doskonaliliśmy umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Serdeczne podziękowania kierujemy do 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w (...)
To się naprawdę dzieje w Dubie! (foto) Wiele osób nie dowierzało, że to się może udać. W Dubie (gm.Komarów-Osada) operacja ratowania zabytkowego drewnianego kościoła idzie tymczasem pełną para. Dzięki Wam, dzięki ludziom życzliwym. Bo pomagają i wspierają nie tylko parafianie, ale tez po prostu ludzie, którzy docenili (...)
Zamojszczyzna odpowie? Czy wzruszy ramionami? Dziś 11 listopada, wyjątkowa data w polskim kalendarzu – Narodowe Święto Niepodległości. Dzień, który powinien mieć dla wszystkich Polaków szczególne znaczenie. Jedną z form uczczenia ważnego święta jest wywieszenie flag narodowych na budynkach, balkonach, posesjach. Tylko co zrobią z (...)
Szczebrzeszyn odzyskuje skarb. Pięknieje z dnia na dzień Kościół Świętej Katarzyny w Szczebrzeszynie zmienia się na naszych oczach. Po miesiącach precyzyjnych prac remontowych wreszcie widać efekty. Nowa posadzka, sprowadzony z daleka kamień i ogromne zaangażowanie lokalnej społeczności przywracają zabytkowej świątyni dawny blask. (...)
Poruszenie w Horyszowie. Na miejscu pełno myśliwych (foto) Zaroiło się od myśliwych w Horyszowie (gm.Miączyn). A tu, uroczyste polowanie Hubertowskie w lesie Horyszów. To w ramach jubileuszu 75-lecia Wojskowego Koła Łowieckiego nr 121 ŚWIT w Zamościu. W lesie Świdniki działo się sporo. Zobaczcie kto się pojawił. (...)
Osuchy: Partyzancka Droga Krzyżowa (foto)
Dramat mundurowej z Zamościa
Alarm na Zamojszczyźnie. Morderczy upał zgarnia żniwo
Józefa Kusiak