- Reklama -

- Reklama -

Droga wojewódzka, płaci miasto

Trwa remont drogi wojewódzkiej biegnącej w kierunku Tarnogrodu. W trakcie prac okazało się, że projektant nie ujął w projekcie zjazdu do drogi publicznej na terenie miasta.

- Reklama -

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 835 na odcinku od Biłgoraja do granic województwa lubelskiego (w kierunku Tarnogrodu). Część prac przebiega przez teren Biłgoraja. Okazało się, że z ul. Tarnogrodzkiej nie ma zaprojektowanego jednego zjazdu z drogi wojewódzkiej na drogę publiczną, gminną. – Okazuje się, że projektant nie zaprojektował zjazdu do drogi publicznej, gminnej. Jest ona przewidziana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Naszym zdaniem racjonalnym jest, aby ten zjazd wykonać bez względu na to, czy ta droga powstanie za rok, dwa czy pięć. Nie chcemy, żeby była sytuacja, że rujnujemy coś, co jest budowane. Naszym zdaniem budowa zjazdów powinna leżeć po stronie województwa lubelskiego. Okazało się, że jeśli my nie wykonamy tego zjazdu, to go nie będzie – mówił skarbnik miasta Roman Żuk.

Podczas sesji Rady Miasta Biłgoraja, która odbyła się 17 maja, radni zabezpieczyli 40 tys. zł na udzielenie pomocy rzeczowej województwu lubelskiemu. – Inwestujemy w grunt województwa lubelskiego. My zapłacimy za inwestycję i przekażemy województwu – mówił. Samorządowy udzielili pomocy rzeczowej.

urząd MArszałkowski projekt

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.