- Reklama -

- Reklama -

Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne, solary i kotły na biomasę

Mieszkańcy gminy Księżpol wkrótce będą mogli cieszyć się z odnawialnej energii w swoich domach. Samorząd bowiem otrzymał dofinasowanie na budowę instalacji fotowoltaicznych, solarnych i kotłów na biomasę.

 

Wniosek gminy Księżpol “Poprawa warunków środowiskowych Gminy Księżpol poprzez wykorzystanie odnawialnych źródeł energii” znalazł się na liście ocenionych projektów w ramach konkursu nr RPLU.04.01.00-IZ.00-06-001/19 z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania Oś priorytetowa 4 Energia przyjazna środowisku, Działanie 4.1 Wsparcie wykorzystania OZE Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Tym samym samorząd otrzymał dofinansowanie na realizację 212 szt. instalacji fotowoltaicznych, 50 szt. instalacji solarnych oraz 12 szt. kotłów na biomasę.

- Reklama -

Informacja o zakwalifikowaniu wniosku gminy Księżpol dotyczącego budowy instalacji w wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii do dofinansowania to kolejna dobra wiadomość dla naszego samorządu. Wcześniej udało się pozyskać 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budo mostu przez rzekę Tanew w Kucłach. Oprócz tego otrzymaliśmy dofinansowanie z programu Sportowa Polska na budowę sali sportowej przy szkole w Korchowie Pierwszym i dofinansowanie na wyposażenie Gminnego Ośrodka Kultury w Księżpolu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego mówi wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski.

Wartość inwestycji ogółem wynosi 4 672 077 zł, a wnioskowane wsparcie to 2 074 552 zł.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.