- Reklama -

Czy namierzenie telefonu jest możliwe? Jak to zrobić?

Rozwój technologiczny pozwala nam dziś na naprawdę dużo. Niemal każdy z nas posługuje się obecnie nowoczesnymi urządzeniami w postaci telefonów komórkowych czy tabletów. Nic więc dziwnego, że często przechowujemy w nich ważne dla nas informacje, które raczej nie powinny nigdy trafić w niepowołane ręce. Utrata takiego urządzenia wiąże się wówczas z paniką i koniecznością szybkie reakcji. Czy da się taki telefon zlokalizować i odzyskać? Okazuje się, że z pomocą może przyjść nam Internet – nie zawsze jednak jest to możliwe.

Zgubiony lub skradziony telefon – jak się zachować?

Zgubienie telefonu to moment, w którym wpadamy w panikę i często nie wiemy, jak się zachować. Nasze urządzenie mogło paść też ofiarą złodzieja, który czyhał na naszą nieostrożność. Dziś smartfony to nośniki danych, nierzadko wrażliwych, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. W pierwszej kolejności powinniśmy więc o takim zdarzeniu poinformować odpowiednie służby i instytucje, które pomogą nam w podjęciu dalszych kroków. Pomocny może okazać się też Internet, dzięki któremu mamy możliwość zabezpieczenia swoich danych. Tego rodzaju narzędzie udostępniają swoim użytkownikom chociażby Google czy Apple. Dzięki nim możemy zarówno zlokalizować nasz telefon (powiązany z odpowiednim kontem), jak i zdalnie go zablokować czy wymazać dane jego pamięci. Dzięki temu stanie się on niemal bezużyteczny w rękach złodzieja czy nieuczciwego znalazcy – nasze dane natomiast będą bezpieczne. Takie namierzenie telefonu nie zawsze jest jednak możliwe. Co wówczas możemy zrobić?

- Reklama -

Kiedy możemy namierzyć telefon i jakich narzędzi użyć?

Koniecznym warunkiem jest bycie właścicielem danego telefonu lub przynajmniej posiadanie zgody jego użytkownika na tego rodzaju namierzanie. Wówczas możemy skorzystać chociażby z komercyjnej aplikacji Lokalizo, która umożliwia zarówno namierzanie telefonu, jak i pobranie rejestru połączeń czy kopii wiadomości tekstowych. Tego rodzaju rozwiązanie może się okazać niezwykle pomocne chociażby w przypadku rodziców, którzy chcą mieć większą kontrolę nad telefonami swoich dzieci. Aplikacja pozwala także na przeglądanie historii lokalizacji – wcześniej należy jednak zainstalować specjalne oprogramowanie w pamięci telefonu, który ma być namierzany. Więcej o aplikacji dowiedzieć się można za pośrednictwem jej strony internetowej. O czym należy pamiętać? Aplikacja jest komercyjna – użytkownik zostanie więc obciążony opłatą za jej używanie (najczęściej ma ona charakter miesięcznej subskrypcji). Przed skorzystaniem z usługi warto więc zapoznać się z jej regulaminem i cennikiem.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.