- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Czy jutro zawyją syreny? Samorządowcy wyrazili sprzeciw

W niedzielny poranek na terenie wielu miejscowości w całej Polsce zawyją syreny alarmowe. Mają one za zadanie uczcić ofiary katastrofy smoleńskiej. Jednak nie wiadomo, czy zawyją one również w gminach powiatu biłgorajskiego. Wielu samorządowców wyraziło sprzeciw.

- Reklama -

 

10 kwietnia 2022 r. o godz. 8.41 w celu upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej oraz w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania na terenie całej Polski zostaną uruchomione syreny alarmowe.

- Reklama -

W rozmowie z redakcją NOWej Gazety Biłgorajskiej oficer prasowy KP PSP w Biłgoraju oświadczył, że biłgorajska straż pożarna na chwilę obecną nie posiada informacji o uruchomieniu syren alarmowych na terenie powiatu biłgorajskiego 10 kwietnia.

Wielu samorządowców wyraziło sprzeciw wobec uruchamiania syren z uwagi na uchodźców z Ukrainy znajdujących się na terenie powiatu. Wielu Ukraińców przebywa między innymi na terenie gminy i miasta Biłgoraja oraz Tarnogrodu.

Uruchomienie syren ma odbyć się na podstawie § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96) w ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania.

- Reklama -

3 Komentarze
  1. John mówi

    Czytam i nie wierze.Maluczcy ludzie sa tacy malostkowi.Od politykow radnych wojtow itd wymagam po pierwsze myslenia..Sa kraje w Ue ze co tydzien w sobote sa probne syreny alarmowe.I to dla nikogo nie stanowi problemu.Prosze napiszcie na stronach Panstwa pisma kto jest przeciw .To nie jest zachowanie jak trzeba.96 osobom nalezy sie pamiec od 38000000 Polakow.

  2. fenix mówi

    Całe szczęście że w Tereszpolu wójt nie ma nic do powiedzenia w tym temacie.

  3. Jasia mówi

    Był covid jest wojna obok nas tylko jeszcze syren nie było co jeszcze wymyśla żeby ludziom wyprać mózgi

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.