- Reklama -

- Reklama -

Burmistrz pochylił się nad zepsutą trampoliną. I to dosłownie (foto)

Przynajmniej reakcja urzędników w tym wypadku była natychmiastowa. Po interwencji Nowej Gazety Biłgorajskiej burmistrz Wojciech Gleń pochylił się nad sprawą zepsutej trampoliny. I to dosłownie. A jaki efekt?

- Reklama -

Wczoraj informowaliśmy o wątpliwie zabezpieczonej trampolinie na placu zabaw na Placu Wolności. Rodzicom nie podobało się, że zepsuty obiekt zabezpieczono … kijami od miotły. I wcale im się nie dziwimy.

 

 

 

 

– To jakiś absurd! Jedna trampolina działa, dzieciaki skaczą i w każdej chwili mogą wylądować na postawionych na sztorc kijach od miotły! Absurd! grzmią oburzeni rodzice i  pokazują zdjęcia, w jaki sposób zabezpieczono trampoliny na otwartym i jakże ruchliwym placu zabaw.

 

 

urząd MArszałkowski projekt

O sprawie napisaliśmy TUTAJ, a urzędnikom zadaliśmy pytania.

 

 

Urząd zareagował błyskawicznie

 

Zdjęcia prowizorycznie zabezpieczonych trampolin opublikowaliśmy w internecie w piątek, 21 czerwca rano, a sytuację na placu zabaw zapytaliśmy w Urzędzie Miasta. Jeszcze tego samego dnia zabezpieczenie z kijów zostało zdjęcie, a trampoliny wymienione. W odpowiedzi na zadane pytania usłyszeliśmy, że w związku z uszkodzeniem siatek trampolin w wyniku złego użytkowania, bo najpierw uszkodzeniu uległa jedna siatka, w ubiegłym tygodniu uszkodzona została druga, na zlecenie Gminy Miasto Biłgoraj niezwłocznie zostały zamówione nowe siatki u producenta.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

 

– Ze względu na długi czas oczekiwania na zamówienie, ok. czterech tygodni, w celu tymczasowego zabezpieczenia przed korzystaniem z uszkodzonych trampolin oznakowano je taśmą ostrzegawczą oraz informacją o wyłączeniu przedmiotowych urządzeń z użytkowania. Takie zabezpieczenia były notorycznie zrywane przez korzystających z placu zabaw, dlatego wykonano inne zabezpieczenie (widoczne w artykule), które okazało się nieodpowiednietłumaczy Emilia Małek z Urzędu Miasta Biłgoraja.

 

 

Trampoliny wymieniono. Tego samego dnia znów zostały zniszczone. Burmistrz sprawdził osobiście

 

 

 

Trampoliny zostały wymienione, ale jeszcze tego samego dnia… znów uległy uszkodzeniu.

 

– Nowe siatki do trampolin zostały dostarczone do Urzędu Miasta w godzinach popołudniowych 20 czerwca [red.: czwartek] i montaż siatek rozpoczął się 21 czerwca wyjaśnia Emilia Małek.

 

 

 

Gdy w piątek w południe zobaczyliśmy zerwane trampoliny, skontaktowaliśmy się bezpośrednio z burmistrzem. Wojciech Gleń natychmiast osobiście przyszedł na plac zabaw, by sprawdzić, co się dzieje. Wyraził ubolewanie nad niefortunnym zabezpieczeniem i zapewnił, że urzędnicy dołożą wszelkich starań, by lepiej zabezpieczyć plac zabaw. Podkreślał też, że to miejsce często pada ofiarą wandali i trzeba zastanowić się nad długoterminowym rozwiązaniem.

(…)

 

Było:

JEST:

Już w dniu wymiany trampoliny zostały ponownie uszkodzone

 

 

 

 

 

 

Więcej o sprawie przeczytacie w najbliższy wtorek tylko w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Nasz tygodnik dostępny jest również na eprasa.pl

 

- Reklama -

10 Komentarze
 1. Auu mówi

  nie ma tam kamer na pl. wolności? nie wierzę w blokach montowane są kamery za niedużea kasę a przy takiej wielomilionowej inwestycji wydaje mi się że to podstawa.

 2. Ewelina mówi mówi

  Ludzie dajcie już spokój. Dajcie się człowiekowi wykazać. Dobrze że idzie tam gdzie tego ludzie potrzebują. Zazdrość i jeszcze raz zazdrość i tyle w temacie.

 3. Anonim mówi

  Niech się tym zajmie skup zlomu Glenia,tam są fachowcy jak chlera razem z Burmistrzem!

 4. Biłgoraj mówi

  Bardzo dobrze że Burmistrz Gleń się interesuje wszystkim .. Nie siedzi tylko za biurkiem, , Najlepszy Burmistrz Biłgoraj Pan Gleń.

 5. Anonim mówi

  Gleń nie rozumie że od tego są fachowcy i pracownicy? Oj szkoda naszego miasta z takim burmistrzem.

 6. Bb mówi

  Jeżeli tak to ma wyglądać to chyba trzeba zmienić całkowicie typ tych siatek skoro psują się po jedynym dniu. Nikt tego przecież nie będzie pilnował 24/7 więc powinno być dostosowane do tego że czasem jakiś dorosły dzban też tam wlezie.

 7. Konrad mówi

  Miał stawiać na młodych, a na sekretarza zatrudnił emeryta, fajne co

 8. Konrad mówi

  Jak się Burmistrz osobiście zajmuje takimi pierdołami to ja szaro widzę jego rządy, obym się mylił

 9. Mieszkaniec mówi

  Ale mają problem gdzie ci nowi inwestorzy od Glenia !!!

  1. Mieszkaniec mówi

   Miej pretensje do poprzedników bo już było popsute siedziały piweczko trawka demolka straż miejska nie widziała

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.