AGD

- Reklama -

- Reklama -

Bezpieczeństwo to podstawa

Przy obwodnicy północnej w Biłgoraju zostaną zamontowane barierki ochronne. To efekt interpelacji radnego Rady Miasta Biłgoraja Marcina Adama Mury.

- Reklama -

Podczas jednej z sesji Rady Miasta Biłgoraj radny Marcin Adam Mura zwrócił uwagę na bezpieczeństwo pieszych. Proponował, aby przy obwodnicy północnej, w okolicy torów, zamontować barierki. – Są barierki ochraniające samochody, aby nie wypadły z zakrętu, ale nie ma barierek, które osłonią ludzi, którzy przemieszczają się ścieżką rowerową czy chodnikiem. Niektórzy, obawiając się o swoje zdrowie, nie korzystają z tej obwodnicy – dodał.

- Reklama -

Jego interpelacja została skierowana do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Okazało się, że przyniosła pozytywny skutek. Barierki zostaną zamontowane.  Przychylam się do zamontowania balustrad przy ciągach pieszo-rowerowych znajdujących się w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego i skrzyżowania typu rondo. lokalizacja balustrad zostanie uwzględniona w aktualnie opracowywanej aktualizacji projektu stałej organizacji ruchu dla drogi wojewódzkiej nr 835 do granic województwa lubelskiego: Biłgoraj  Zwierzyniec – Szczebrzeszyn  informuje z upoważnienia marszałka województwa lubelskiego Krzysztof Tajer p.o. kierownika Oddziału Drogownictwa i Ruchu Drogowego. Projekt po zatwierdzeniu zostanie przesłany do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie, Rejon w Zamościu celem realizacji w terenie.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.