Zwycięstwo na zakończenie

Piłkarze Łady 1945 Biłgoraj w ramach 16. kolejki lubelskiej IV ligi, która została rozegrana awansem z rundy wiosennej, pokonali wyżej notowanego Górnika II Łęczna 3:2. Mecz odbył się w sobotę 17 listopada na stadionie OSiR w Biłgoraju.

Od początku było widać, że gospodarze są zmotywowani i chcą pozytywnym akcentem zakończyć zmagania ligowe w tym roku. W pierwszej połowie najlepszą sytuację w ekipie gospodarzy miał Michał Skubis, jednak w sytuacji sam na sam lepszy był bramkarz Górnika Sergiusz Prusak. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Filip Szewczyk popisał się indywidualną akcją zakończoną bramką.

Biłgorajanie na drugą połowę wyszli mocno zmotywowani i ku zaskoczeniu przeciwnika w ciągu zaledwie kilku minut strzelili aż trzy bramki. Najpierw Michał Skubis ograł dwóch rywali i pewnym strzałem pokonał golkipera gości. Następnie akcję Patryka Dorosza i Przemysława Krzyszychy wykończył Janusz Birut. Trzecie trafienie było autorstwa Przemysława Krzyszychy, który z bliska trafił do siatki. Goście zdobyli bramkę kontaktową. Nie wystarczyło to jednak i Łada pokonała Górnika, kończąc ten rok tuż nad strefą spadkową.

Łada 1945 Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2 (0:1)

Bramki: Skubis 53, Birut 55, Krzyszycha 58 – Szewczyk 43, Orysz 68.

Łada: Szawara – Ponomarov, Myszak, Oleksiuk, Mielniczek, Krzyszycha (85 Wolanin), Birut (90 Larwa), Dziurdza, Hanas (46 Nawrocki), Skubis (73 Dycha), Dorosz (90 Gorczyca).