Zwycięstwo Łady

Bardzo udany mecz mają za sobą piłkarze czwartoligowej Łady 1945 Biłgoraj. Podopieczni Bartłomieja Kowalika pokonali wczoraj przed własną publicznością Tomasovię Tomaszów Lubelski 3:2.

Mecz lepiej rozpoczął się dla gości, którzy już w 14 minucie wyszli na prowadzenie. Łada nie zamierzała jednak oddać pola gry wyżej notowanym rywalom. Ambitna, waleczna postawa spowodowała, że w 23 minucie nasz zespół doprowadził do wyrównania. Dośrodkowanie w pole karne Bartosza Raduja strzałem głową na gola zamienił Przemysław Krzyszycha. Chwilę później było już 2:1. Tym razem na listę strzelców wpisał się Patryk Dorosz.Tomaszowianie starali się jak najszybciej odwrócić losy spotkania, ale mądra gra biłgorajskich obrońców skutecznie niwelowała ich zamiary. Do przerwy Łada utrzymała jednobramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron goście rzucili się do ataku, ale pomysłu na grę w ofensywie starczyło im tylko na kilkanaście minut. W tym czasie naszej drużynie dopisało szczęście, gdy piłka po strzale jednego z zawodników Tomasovii obiła słupek bramki strzeżonej przez Łukasza Szawarę. W 61 minucie to Łada po raz kolejny cieszyła się ze zdobytego gola. Po raz drugi w tym meczu do siatki trafił Krzyszycha. Nasz zespół mógł pójść za ciosem i ostatecznie pogrążyć kompletnie pogubioną defensywę przyjezdnych, ale zabrakło skutecznego wykończenia kolejnych dobrze zapowiadających się ataków.

Dziesięć minut przed końcem tomaszowianie strzelili swojego drugiego gola i rzutem na taśmę próbowali jeszcze doprowadzić do remisu. Ta sztuka im się jednak nie udała i z pierwszego w tym sezonie kompletu punktów cieszyli się gospodarze.

Dysponująca bardzo młodym składem Łada pokazała charakter. Z meczu na mecz gra naszej drużyny wygląda coraz lepiej i można z optymizmem oczekiwać kolejnych meczów z udziałem biłgorajskiego zespołu. Przed rundą do składu dołączyli kolejni młodzieżowcy: Paweł Konopka i Adam Mazurek, a kilka dni temu na grę w naszej drużynie zdecydował się Bartosz Grasza, który niedawno zaliczył swój debiut w drugoligowej Stali Stalowa Wola. Ponadto w okienku transferowym w szeregi Łady wstąpili: lwowianin Jurij Podo oraz Krystian Szostak, reprezentujący ostatnio Victorię Łukowa/Chmielek.

Najbliższy mecz Łada rozegra w Hrubieszowie z Unią w niedzielę, 1 września, o godzinie 17:00. Kolejne spotkanie na własnym stadionie nasza drużyna rozegra 8 września z Powiślakiem Końskowola. Początek spotkania o 16:00.

Dobrze sezon rozpoczęli także juniorzy młodsi Łady. W meczu rozegranym w środowe przedpołudnie zawodnicy trenowani przez Emiliana Zygmunta pokonali MOSiR Lubartów 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartłomiej Ciosmak i Dawid Senderek.

Autor: Łada 1945 Biłgoraj

Zdjęcia: Karol Kotwis