- Reklama -

- Reklama -

Zwycięzcy dekarze jadą do Chin

Wczoraj odbyły się X Mistrzostwa Młodych Dekarzy z Oddziału Biłgorajsko-Zamojskiego. Mistrzami Polski zostali Michał Ciekanowski i Augustyn Sykała, zaś mentorem zespołu był Kamil Szmit. Teraz pojadą do Pekinu na Mistrzostwa Świata.

- Reklama -

X Mistrzostwa Młodych Dekarzy odbywały się 5-6 lutego w trakcie Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2020 w Poznaniu, które są organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy PSD. Oddział Biłgorajsko-Zamojski wystartował w każdej z czterech kategorii: dach płaski, dach stromy, dach metalowy oraz fasady.  W jednej kategorii nasz oddział wygrał, w drugiej zajął II miejsce, zaś w trzeciej i czwartej zajął IV miejsca.

Zwycięzcy z naszego oddziału startowali w kategorii Dach metalowy. Materiałem wylosowanym do zmagań konkursowych była blacha na rąbek stojący zatrzaskowy Ruukki Classic M, blachodachówka modułowa Ruukki Frigge oraz system rynnowy Siba.

Medaliści z Oddziału Biłgorajsko-Zamojskiego zdobyli swoje umiejętności pod okiem Dariusza Myszczyszyna, który w 2019 roku został wybrany na Prezesa PSD Oddziału Biłgorajskiego oraz Szymona Sieńko – sekretarza PSD tegoż oddziału. Ponadto panowie prowadzą firmy zajmujące się m.in. wykonaniem pokryć dachowych i elewacji z blach tytancynk, aluminium, miedzi oraz dachówek.

- Reklama -

-To były dwa dni robocze dla chłopaków. Pierwszego i drugiego dnia mieli po 9 godzin. Mieli do wykonania dwa stelaże: blachodachówka modułowa oraz blacha na rąbek system QUICK. Musieli poprawnie wszystko technicznie zrobić i udało się zdobyć 1 miejsce, mówi Dariusz Myszczyszyn, prezes PSD Oddziału Biłgorajskiego. -Chłopaki cały czas pracują na tych materiałach, a resztę spraw technicznych ćwiczyliśmy w szkole w Budowlance. Tam mamy swój kącik, gdzie możemy ćwiczyć oraz posiadamy również swoje stelaże – dodaje.

Dariusz Myszczyszyn będzie również przygotowywał chłopaków do Mistrzostw Świata w Chinach. Zanim jednak to nastąpi uczestnicy mistrzostw będą jeździć do szkółki PREFY na Śląsk i tam ćwiczyć różne rozwiązania techniczne. Wyjazd do Pekinu przewidywany jest na październik.

J.P.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Władek z bolesławina mówi

    Redakcja sie martwi o wirusa czy już jest czy nie ??? o jadą to przywiozą….

  2. Felek K. mówi

    Jadą do Chin? Dokąd już dojechali?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.