- Reklama -

- Reklama -

Zwycięstwo w Kielcach i Biłgoraju

W dniach 27-28 sierpnia w Kielcach odbył się zaliczany do rankingów FIBA turniej Korona 3×3 Kielce Streetball Challenge. Biłgorajska ekipa Slam Drinkers w składzie: Łukasz Krawiec, Michał Swacha, Tomasz Wójcik i Sebastian Pyszniak przystąpiła do rozgrywek w kategorii open mężczyzn.

W rozgrywkach grupowych drużyna  Slam Drinkers wygrała wszystkie swoje trzy mecze. W półfinale spotkały się drużyny Slam Drinkers Biłgoraj i Czarne Koty Kraków. Nasza ekipa znała zawodników Czarnych Kotów z innych turniejów i wiedza ta pomogła koszykarzom znacznie w wyborze taktyki na mecz. Końcowy wynik 21:14 dla Slam Drinkers był jak najbardziej zasłużony. W meczu o trzecie miejsce po bardzo ambitnej walce do samego końca zespół CKM PUB Kielce pokonał Czarne Koty 21:20.

- Reklama -

W finale zmierzyli się Slam Drinkers Biłgoraj z ekipą Kottrans Radom – tegorocznym uczestnikiem finałów Mistrzostw Polski 3×3. Na początku mecz był wyrównany, lecz z czasem ekipa Slam Drinkers zaczęła budować przewagę. Na minutę przed końcem zawodnicy Kottransu rzutami za 2 pkt doszli ekipę z Biłgoraja, lecz pewnie wykonywane przez Łukasza Krawca rzuty osobiste ponownie wyprowadziły naszych na prowadzenie, którego nie oddali już do końca. Końcowy wynik brzmiał 19:18 dla Slam Drinkers.

Był to już trzeci finał Slam Drinkers w kieleckim turnieju (poprzednie w latach 2013 i 2014), jednak pierwszy, który zakończył się zwycięstwem.

Kolejny turniej odbył się w Biłgoraju w ramach Dni Otwartych OSiR w niedzielę, 4 września. Zawodnicy Slam Drinkers Biłgoraj ostatecznie również zajęli pierwsze miejsce. Druga była ekipa o nazwie FC Po Nalewce z Kraśnika, a trzecie miejsce zajął zespół Besoffen z Biłgoraja. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.