Zwycięstwo w Chełmie, porażka w Biłgoraju

Środowa wygrana była niezwykle ważna dla piłkarzy biłgorajskiej Łady, gdyż kolejne trzy mecze to seria spotkań z rywalami z wyższej i najwyższej półki, czyli Górnikiem II Łęczna (6. miejsce w tabeli), Hetmanem Zamość (wicelider tabeli) i Chełmianką Chełm (lider tabeli).W pierwszej połowie środowego meczu z Kłosem przewagę mieli gospodarze. Na posterunku był jednak bramkarz Łady Łukasz Szawara, który dwukrotnie popisał się dobrymi interwencjami. Łada w drugiej połowie zaczęła grać lepiej. W 50. minucie faulowany w polu karnym był Arkadiusz Czok, a rzut karny kolejny raz w tym sezonie na bramkę zamienił Marek Pyda. Od 63. minuty Łada grała w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę (za drugą żółtą) dosłał nowy zawodnik Łady wypożyczony z Hetmana Zamość Patryk Czarniecki. Piłkarze z Biłgoraja, grając w osłabieniu, pokazali, że chcą wygrać ten mecz. Zagrali bardzo ambitnie i konsekwentnie, nie tracąc żadnej bramki. W 81. minucie podwyższyli nawet prowadzenie, a drugą swoją bramkę w tym meczu strzelił niezawodny Marek Pyda. W sobotę Łada zagrała z rezerwami Górnika Łęczna. Mecz przyciągnął dużą ilość kibiców. Niestety, tym razem lepsi okazali się goście, wygrywając 2:1. Jedyną bramkę dla Łady strzelił Michał Mielniczek, który w tym meczu zaliczył również czerwoną kartę w 85. minucie. Przy odrobinie szczęścia gospodarze mogli to spotkanie zakończyć remisem. W czwartej minucie doliczonego czasu gry w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Piotr Mazurek, lecz jego strzał z kilku metrów wybronił bramkarz Górnika. Kłos Chełm Łada 1945 Biłgoraj 0:2 (0:0)Bramki: Marek Pyda 50, 81. Łada: Szawara – Mielniczek, Czarniecki, Mazurek, Poliwka, Czok (51 Konopka), Birut (89 Kuliński), Chmura (46 Stetskiv), Lavruk (85 Mróz), Pyda, Dorosz.Łada 1945 Biłgoraj Górnik II Łęczna 1:2 (1:2)Bramki: Michał Mielniczek 27 – Adrian Rejmak 16, Piotr Okuniewicz 44.Łada: Szawara – Mielniczek, Czarniecki, Mazurek, Poliwka (63 Kuliński), Birut, Stetskiv (81 Chmura), Lavruk, Konopka (46 Czok), Pyda, Dorosz.