- Reklama -

Zwycięstwo uczniów ZSZiO w 2. Nocnej Mili Niepodległości

 Trasa biegu liczyła 1,6 km, a odbywała się po zmroku ulicami centrum i Starego Miasta Lublina. Szlak przybrał wyjątkowe biało-czerwone barwy za sprawą zawieszonych na latarniach lampionów, które podkreślały patriotyczny charakter biegu – upamiętnił historię pokoleń Polaków oraz umożliwił w ten sposób oddanie im należnej czci i honoru. Ale była to również niebywała okazja do tego, aby po raz kolejny obok siebie mogli rywalizować uczniowie ze swoimi nauczycielami oraz zawodnikami w kategorii open.
W tym roku bieg odbył się w trudnych warunkach atmosferycznych. Zimno, ulewny deszcz, śliska kostka brukowa i niebezpieczne zakręty zmuszały do ostrożności i prawidłowej techniki biegu. Reprezentacja ZSZiO zapewne taką technikę opanowała, bo wielokrotnie stawała na podium.
Marta Voznenko zajęła I miejsce (w kategorii szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt), Damian Karpik zajął III miejsce (w kategorii szkół ponadgimnazjalnych chłopców), drużyna zajęła II miejsce spośród siedmiu reprezentacji szkół średnich. Natomiast opiekun reprezentacji Paweł Misiągiewicz, nauczyciel historii i wychowania fizycznego uplasował się na III miejscu wśród nauczycieli open.
Gratulujemy!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.