kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Zwiedzili gmachy sejmu i telewizji

Uczestnicy II Gminnej Debaty Oksfordzkiej wyjechali na wycieczkę do Warszawy. Odwiedzili Sejm i Telewizję Polską.

- Reklama -

 Uczniowie wycieczkę rozpoczęli od zwiedzaniach gmachów Sejmu. Pierwsze zapoznali się z makietą budynków. Kolejnym punktem wizyty była sala posiedzeń. Tam młodzież poczuła się jak prawdziwi posłowie, ponieważ mogła zasiąść w sejmowych ławach. Spotkali się również z poseł Agatą Borowiec, posłanką ósmej kadencji, reprezentującą nasz region. Dzięki jej uprzejmości uczniowie znaleźli się w miejscu, skąd dziennikarze przeprowadzają wywiady z politykami.

Następnie wszyscy udali się do budynku przy ul. Woronicza 17.

toyota Yaris

Uczniowie zobaczyli to, czego nie można zobaczyć na szklanym ekranie. Poczuli się jak prawdziwi dziennikarze, operatorzy kamer czy dźwiękowcy. Nie lada przygodą była wizyta w studiach programowych, gdzie przygotowywane są programy telewizyjne do emisji m.in. „Pytania na śniadanie”. Dowiedzieli się, że aby powstał kilkunastominutowy program potrzeba pracy zespołowej wielu ludzi. Uczestników wycieczki zachwycał również nowoczesny sprzęt – kamery, promptery, oświetlenie czy mikrofony – mówi Magdalena Marzec, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol.

Uczniowie odwiedzili studio TVP Sport i dowiedzieli się, jak wielu specjalistów pracuje nad krótkimi wiadomościami sportowymi. Poza tym zobaczyli charakteryzatornie, garderoby i rekwizytornie. Spośród wszystkich zgromadzonych tam przedmiotów najbardziej spodobał się fotel trenera z The Voice of Kids. Każdy, kto chciał poczuć się jak trener, zasiadał w fotelu. Ponadto uczniowie dowiedzieli się, gdzie nagrywa się teleturniej „Jaka to melodia”. Pani oprowadzająca grupę otworzyła studio „Pytania na Śniadanie”. Prawie wszyscy sfotografowali się na ściance PNŚ. Bardzo ciekawe było również Muzeum Telewizji. Nadawanie stałych audycji rozpoczęło się w Polsce w 1952 roku, od tego czasu wygląd sprzętów dziennikarskich zmienił się diametralnie – od wielkich i ciężkich kamer, ogromnych magnetofonów do łatwych w obsłudze, nowoczesnych kamer i komputerów. Również niektórzy bohaterowie audycji dla dzieci odeszli zapomnienie.

Wycieczka była zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol w ramach realizowanego przez nią projektu  „Z książką przez życie – historie ukryte w słowach”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.