Automax

Zwiedzają, poznają i świętują

16 listopada po raz drugi Urząd Gminy, Dom Kultury i Stowarzyszenie Aktywnych Mieszkańców Gminy Trzebieszów zorganizowały Dzień Seniora dla 300 osób. Wśród zaproszonych gości był Klub Seniora "Kwiaty Jesieni" z Frampola.

– Po długiej podróży dojechaliśmy do Trzebieszowa. Pani Jadwiga Celińska – dyrektor Domu Kultury w Trzebieszowie zaprosiła nas do budynku, gdzie przy ciastku i kawie wysłuchaliśmy historii miejscowości i okolic, którą przybliżał pan Kazimierz Zbanowski. Zwiedziliśmy pobliski kościół z 1882 r., a po zmierzchu udaliśmy się do domu weselnego, gdzie odbyły się gminne uroczystości z okazji Święta Seniora – relacjonuje prezes Klubu Seniora "Kwiaty Jesieni" we Frampolu Zofia Dubiel

Seniorów przywitał wójt Mirosław Szekalo. Program spotkania przedstawiła dyrektor Domu Kultury w Trzebieszowie, która czuwała nad przebiegiem uroczystości. Jedną z pierwszych osób zabierających głos była Zofia Dubiel, prezes frampolskiego klubu seniora "Kwiaty Jesieni", która przedstawiła krótki rys historii miasta. Wiadomości o Frampolu i jego planach uzupełnił w swej wypowiedzi przewodniczący Samorządu Mieszkańców Frampola i radny Rady Miasta we Frampolu Jerzy Łoziński.

Spotkanie trwało kilka godzin. Był czas na występy, na tańce i na poczęstunek. Występowały cyganki z zespołu "Zaścianek" z Trzebieszowa, zespół śpiewaczy z Polskowoli i grupa mężczyzn grających na harmonijkach ustnych. Frampolski klub występował dwa razy. Najpierw grupa teatralna przedstawiła scenkę "Przed sklepem", która bardzo podobała się zebranym, natomiast chór seniorów zaprezentował kilka piosenek m.in. hymn Frampola "Hejże od Frampola". Przed odjazdem każdy otrzymał upominek w postaci regionalnych wyrobów (serka podpuszczkowego i pieczarek w occie).

Po uroczystym pożegnaniu seniorzy udali się w drogę powrotną do Frampola. Dotarli około północy. – Mile będziemy wspominać spotkanie z seniorami z tego rejonu Lubelszczyzny – podkreśla prezes klubu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.