- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zuzia Krawczyk z Tęczowej Malarni laureatką ogólnopolskiego konkursu

Sześcioletnia Zuzanna Krawczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została wyróżniona w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Na początku była miłość – moja rodzina”. Organizatorem imprezy jest Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie.

- Reklama -

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Do III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci zatytułowanego „Na początku była miłość – moja rodzina” zgłoszono blisko 4500 prac plastycznych wykonanych przez dzieci z całej Polski. Dzieci z przedszkoli i z pierwszych klas szkoły podstawowej wykazały się wielką pomysłowością i kreatywnym podejściem do ważnego tematu rodziny. Jury konkursowe przyznało nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych – dzieci przedszkolne i klasy I-III szkoły podstawowej.
W pierwszej kategorii wyróżniona została praca Zuzanny Krawczyk. Ta sześcioletnia dziewczynka uczęszcza do najmłodszej grupy pracowni Tęczowa Malarnia. Opiekę artystyczną nad małą artystką sprawuje Anna Świca.

- Reklama -

Zuzia w swojej pracy przedstawiła rodzinę. Na pierwszym planie dwoje dzieci bawiących się na dywanie pośród porozrzucanych zabawek. W głębi rodzice – tata z bukietem kwiatów i mama trzymająca duże czerwone serce. Obok na stole tort, który sugeruje świąteczny charakter tego spotkania. To dziecięce widzenie świata pokazuje jak ważna jest rodzina, i w jaki sposób dziecko widzi to, co najważniejsze w naszym życiu.
Pandemia koronawirusa pokrzyżowała organizatorom plany uroczystego wręczenia nagród. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną uroczyste ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w formie zdalnej 1 czerwca br. Podczas ogłoszenia wyników konkursu w formie on-line gośćmi byli Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki oraz Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty.
Gratulujemy Zuzi przepięknej pracy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach plastycznych!
Anna M. Świca

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.