Usługi krawieckie

- Reklama -

ZSZiO ma nową salę językową

W ZSZiO w Biłgoraju została otwarta nowoczesna cyfrowa pracownia językowa składająca się z komputerowych stanowisk uczniowskich wraz z zestawami słuchawkowymi z mikrofonem, serwera nauczycielskiego oraz cyfrowego laboratorium do nauki języków.

Szkoła zakupiła specjalistyczne oprogramowanie Mythware Language Lab, które daje nauczycielowi pełną kontrolę nad wszystkimi komputerami. Posiada liczne funkcje takie jak trener wymowy, rejestrator dźwięku, interkom, moduł konferencji a nawet moduł ćwiczenia tłumaczeń symultanicznych.

 

- Reklama -

Oprogramowanie pozwala na korzystanie z wszelkich zasobów internetowych. Nauczyciel w ciągu kilku sekund może udostępnić uczniom swój ekran i dźwięk. Co ważne, uczniowie też mają dostęp do tej funkcjonalności i mogą prezentować swój ekran nauczycielowi oraz reszcie klasy.

Nauczyciel pracujący z oprogramowaniem Mythware szybko może dobierać uczniów w dowolne pary i grupy oraz monitorować za pomocą podsłuchu przebieg, postęp i prawidłowość wykonywanych zadań – jednocześnie nie rozpraszając uczniów swoją obecnością. Rozbudowane funkcje czatu głosowego, tematycznego i tekstowego pozwalają na sprawną współpracę uczniów w ramach pracy zespołowej. Oprogramowanie wyposażone jest także w liczne narzędzia do oceny takie jak quizy, testy, ankiety czy moduł egzaminu ustnego, co pozwala na wykorzystanie pracowni językowej także na lekcjach w ramach innych przedmiotów.

Stosowanie innowacyjnych metod i narzędzi, w tym multimedialnych, wpływa na podniesienie jakości i efektywności nauczania. Pracowania językowa ma zapewnić indywidualizację procesu nauczania, pozwolić na skuteczne doskonalenie wymowy oraz umiejętności rozumienia ze słuchu. Profesjonalne słuchawki z mikrofonem, tłumiąc dźwięki otoczenia, pozwalają lepiej skupić się na głosie nauczyciela oraz na nagraniach. Umożliwiają również przełamywanie barier i lęków w procesie nauki języka, a także oporu przed rozmowami w języku obcym.

Realizację tego przedsięwzięcia umożliwiło wsparcie finansowe Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, firmy Model Opakowania Sp. z o.o. w Biłgoraju oraz Rady Rodziców.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.