- Reklama -

„Zrozumieć media” – uczniowie na warsztatach

 

 
Wykładowcy tej uczelni, a także redaktorzy, dziennikarze, montażyści oraz operatorzy TV Trwam i Radia Maryja przyjechali do Biłgoraja, aby pokazać młodym ludziom, jak ważną rolę odgrywają media w dzisiejszym świecie. 

Uczniowie mogli skorzystać z profesjonalnego sprzętu: wozu transmisyjnego, kamer studyjnych, oprogramowania, oświetlenia czy mikrofonów i mixerów dźwiękowych. Ponad 300 osób z całego powiatu zobaczyło, jak tworzony jest materiał filmowy i dziennikarski. Uczestnicy warsztatów mogli sprawdzić się jako prezenterzy telewizyjni lub radiowi. Warsztaty prowadzili wykładowcy i szkoleniowcy z WSKSiM w Toruniu, redaktorzy, dziennikarze, montażyści i operatorzy z Radia Maryja i TV TRWAM

O założeniach warsztatów mówił o. Benedykt Cisoń z Torunia. – Uczniowie poprzez warsztaty poznają, jak media mogą kreować rzeczywistość w sposób negatywny i pozytywny. Chcemy pokazać warsztat funkcjonowania mediów, rolę ujęcia kamery, makijażu, tła, dźwięku. Młodzież dowie się, co to jest opinia, manipulacja, perswazja – mówił. Warsztaty składały się z trzech części. W pierwszej, najdłuższej, mówiono o obrazie, w drugiej o dźwięku, a w kolejnej o słowie. Dodatkowo z uczestników powołano grupę  dziennikarzy, radiowców, którzy przygotowali materiał, który został wykorzystany na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

Poseł Agata Borowiec tłumaczy, że zależy jej na tym, aby organizować ciekawe warsztaty i zajęcia dla młodzieży. – Podczas warsztatów młodzież, która korzysta m.in. z mediów społecznościowych, mogła poznać język przykazu medialnego. Zaprezentowany został im  profesjonalny sprzęt. Tylko TV Trwam i Radio Maryja organizuje tego typu zajęcia. Jest to dla młodzieży ciekawe i wyjaśnia jej, w jaki sposób funkcjonują media. Nie wiem, jak wygląda produkcja materiałów telewizyjnych i radiowych. Warto to poznać i tego doświadczyć – mówiła.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.